Microsoft ogłosił plany udostępnienia niektórych swoich gier na platformy PlayStation oraz Nintendo Switch. Jest to podyktowane wymogami i przyzwyczajeniami pokolenia Z, które oczekuje, że wszystko jest wszędzie dostępne.
Wygląda na to, że liczba modeli przenośnych konsol powiększy się. Microsoft pracuje nad prototypami swojego handhelda. Powstaje kolejny konkurent dla Steam Decka.
Activision zarejestrowało patent, który pomoże graczom dobrać gry na podstawie oglądanych wcześniej streamów. Jednak to druga część patentu brzmi jak scenariusz filmu SF.
Microsoft zaprezentował swój nowy system ostrzeżeń na Xbox Live. Gracze muszą teraz bardzo mocno się pilnować inaczej wyłapią bana na grę sieciową na 365 dni!
Potwierdziły się niedawne plotki na temat zaprezentowania przez Microsoft Stalker 2 podczas nadchodzącego Gamescom. Poza tym od Xbox Studios zobaczymy ponad 30 tytułów.
Microsoft opublikował listę tytułów, które trafią w tym miesiącu do usługi Game Pass. Podano także tytuły, które w tym miesiącu zostaną usunięte z listy.
Według jednego z przecieków, Microsoft może zaprezentować grywalną wersję Stalker 2 już w ciągu miesiąca. Gra miałby zostać zaprezentowana podczas zbliżających się targów gamescom 2023.
W związku z wykupieniem Activision Blizzard przez Microsoft nie było do końca wiadomo jakie będą losy popularnej serii Call of Duty na konsolach Sony. Na szczęście obie firmy dogadały się ze sobą i posiadacze PlayStation mogą spać spokojnie.
Wygląda na to, że Microsoft chce przekonać użytkowników do przeniesienia się na darmowe systemy operacyjne. Firma planuje, zmienić sposób płatności za system Windows, z jednorazowego na coroczny subskrypcyjny.