Microsoft jest bardzo otwarty w kwestii konsoli nowej generacji, czyli Xbox Scarlett. Amerykańska firma zdradziła nam już sporo informacji na temat urządzenia. Teraz docierają do nas plotki, według których Xbox ma być wyposażony w kamerę 4K do streamowania.
Logitech wykupił Streamlabs, a tym samym prawa do jednej z najpopularniejszych aplikacji do streamowania gier Streamlabs OSB. Transakcja opiewała na 89 milionów dolarów. Taka fuzja wydaje się czymś naturalnym biorąc pod uwagę, że Logitech zajmuje się produkcją sprzętu do streamowania.
Gracze starają się pobijać kolejne rekordy ciągłego streamu. Ten będzie jednak trudny do pokonania. FogCam, czyli kamera skierowana na kampus Uniwersytetu San Francisco, przekazuje obraz do Internetu nieustannie od 25 lat. Wkrótce przejdzie na zasłużoną emeryturę.
Discord, czyli jeden z najpopularniejszych komunikatorów dla graczy, wzbogaci się o kolejne funkcje. Tym razem będzie to Go Live, który umożliwi transmisję swojej rozgrywki bezpośrednio do grupy znajomych. Usługa będzie działała podobnie do Share Play z PS4.
W Polsce swego czasu kilku streamerów rozstało się z platformą Twitch, po czym przeszli na inne platformy – między innymi Facebooka. Ich statystyki padły po tym na łeb. Jeśli ktoś myślał, że historia Ninjy po przejściu na Mixer potoczy się…
Tyler “Ninja” Blevins, chyba największa i najsłynniejsza postać jeśli chodzi o streaming, ogłosił dzisiaj, że przechodzi ze swoim kanałem na platformę Mixer. Co ciekawe, platformę o wiele mniejszą niż Twitch.
Jeśli nie jesteście zamknięci w klatce, gdzie nie macie dostępu do telewizji i internetu, to prawdopodobnie wiecie, że właśnie trwa Amazon Prime Day. To „święto”, w ramach którego Amazon przygotował mnóstwo przecen. Jednocześnie to czas, w którym streamerzy bojkotują Twitcha.
Google Stadia umożliwi granie w chmurze bez potrzeby kupowania drogiego komputera. Jest jednak kilka haczyków, za usługę przyjdzie nam płacić co miesiąc oraz musimy kupić tytuł, w który chcemy grać. A ile za niego zapłacimy?
Kilka tygodni temu pisaliśmy o planach Twitcha, który chciał wprowadzić transmisje tylko dla subów. Dzisiaj taka funkcja stała się faktem, co oznacza, że stremerzy dostali w swoje ręce nowe narzędzie.
Jakiś czas temu Rzecznik Praw Obywatelskich wypowiedział wojnę patostreamerom. Do boju ruszył również Youtube mocno ograniczając zasięgi lub blokując konta zdemoralizowanym streamerom. Teraz streamowa patologia otrzyma cios z trzeciej strony i to nie od byle kogo, bo od samego wiceministra…