W World of Warcraft może pojawić się raidowanie pomiędzy frakcjami

Tomasz Alicki

W World of Warcraft może pojawić się raidowanie pomiędzy frakcjami

Ion Hazzikostas, twarz współczesnego World of Warcraft, zdradził ostatnio w wywiadzie elementy gry, które najbardziej nurtują aktualnie jej twórców. 

Konfilkt pomiędzy Alliance a Hordą istnieje w World of Warcraft od samego początku. Tworząc postać, wybieramy przynależność do jednej z nich, czemu większość społeczności pozostaje wierna przez lata. Wraz z rozwojem narracji Shadowlandsów pojawiła się jednak sugestia, żeby pozwolić przedstawicielom obu frakcji wspólnie robić raidy oraz dungeony.

Advertisement

Zobacz: Powstaje nowy Doom lub Quake?

Wynika to przede wszystkim z faktu, że na wielu serwerach podział pomiędzy frakcjami jest bardzo nierówny. Na Reddicie regularnie pojawiają się historie o serwerach, gdzie graczom trudno jest znaleźć ludzi do dungeonów albo nie ma żadnej rywalizacji pomiędzy gilidami. Rozgrywka cross-faction znacząco zmieniłaby takie sytuacje.

W ostatnim wywiadzie Ion Hazzikostas poinformował, że wspólna gra obu frakcji jest „na ich radarze”. Od pierwszej propozycji tego rozwiązania twórcy poczynili więc najwyraźniej kolejny krok do przodu.

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły