Blizzard chce moderować czat na Twitchu. Konieczne będzie połączenie z kontem Battle.net

SoSlowGamer

Blizzard chce moderować czat na Twitchu. Konieczne będzie połączenie z kontem Battle.net

Zapewnienie zdrowej atmosfery na czatach to nie lada wyzwanie dla administratorów: trolle, boty i inne wesołki potrafią napsuć wiele krwi innym użytkownikom. Wygląda jednak na to, że niedługo skończy się śmieszkowanie. Blizzard wdraża nowy system moderacji na Twitch, który będzie wymagał połączenia z kontem Battle.net.

Zmiany te dotyczą głównie czatu prowadzonego podczas zawodów Overwatch. W ćwierćfinałach „Overwatch Contender” w czacie będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby, które połączą swoje konto Twitch z kontem Battle.net.

Advertisement

Blizzard opisuje to, jako próbę poprawy jakości oglądania rozgrywek. Zmiana wejdzie w życie od ćwierćfinałów 3 sezonu, które rozpoczynają się dziś i potrwają do 12 stycznia. Każdy użytkownik podczas próby wejścia na czat zostanie poproszony o połączenie kont. Będzie to także warunek wzięcia udziału w dyskusji. Nie jest jeszcze jasne, jakiego rodzaju działania dyscyplinarne zostaną wprowadzone w stosunku do użytkowników łamiących regulamin czatu.

Zobacz także: Blizzard zmienia taktykę. Tnie koszty, ale chce tworzyć więcej gier

Twitichowy chat kojarzony jest z istnym chaosem i brakiem możliwości zapanowania nad tym, co tam się dzieje. Podłączenie innego konta w celu uwierzytelnienia może pomóc troszeczkę okiełznać niesforne towarzystwo. Jedyne obawy może budzić fakt, że nie każdy posiada konto na Battle.net.

https://twitter.com/sweetpotatoes/status/1078331198995349504

Zwykle tego typu akcje dobrze wyglądają na papierze a w rzeczywistości nie jest już tak kolorowo. W tym wypadku bardzo szybko przekonamy się jak nowy wymóg sprawdza się w przysłowiowym praniu. A co Wy sądzicie o takim podejściu?

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły