Strona głównaGryAktualnościTwitch - serwis chwali się rekordowymi wynikami

Twitch – serwis chwali się rekordowymi wynikami

Ekipa Twitch może uznać ten rok za bardzo udany. Nie tylko padł rekord liczby nowych streamerów oraz oglądalności, a także największej liczby wydarzeń transmitowanych w serwisie. Aby podkreślić sukces platformy przedstawiciele serwisu pochwalił się kilkoma osiągnięciami, jakich udało dokonać się w tym roku.

Największym sukcesem była liczba streamerów korzystających z serwisu. Każdego miesiąca na Twitch streamowało ponad 3 miliony użytkowników. Wzrosła również liczba partnerów oraz użytkowników polecających o 86% w porównaniu z poprzednim rokiem. Dodano ponad 248 000 nowych afilantów i ponad 7 800 partnerów serwisu.

Zobacz także: Inspektor Gadżet powraca! Obejrzysz go na… Twitchu

Ostatecznie oglądalność serwisu wzrosła osiągając wynik ponad 434 miliardów minut obejrzanych treści Twitch w 2018 roku. Najpopularniejszą grą tego roku okazało się Call of Duty: Black Ops 4. Po pietach deptały mu takie tytuły jak Monster Hunter World, Sea of Thieves i FIFA 19. Z kolei najpopularniejszym wydarzeniem było E3, które przed ekranami zgromadziło 2,9 miliona widzów na wszystkich kanałach.

Z innych tegorocznych ciekawostek ze świata gamingu, według Newzoo wartość rynku gier wzrosła w prawie o 11%, w porównaniu do 2017 roku osiągając wartość 134,9 miliardów dolarów. Co najbardziej zaskakuje to wartość rynku gier mobilnych, który stanowi blisko połowę tej kwoty. Jego obecna wartość to 63,2 miliarda dolarów. Najmniejszy udział, bo tylko 25% mają gry PC. Dokładny rozkład przedstawiony jest na poniższym wykresie przygotowanym przez serwis gamesindusty.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię