Wydarzenia

Wielkie turnieje, wyniki meczów i niespodzianki znanych zawodników czy Youtuberów – tu znajdziesz każdy szczegół, który uwzględnia najważniejsze informacje o głośnych wydarzeniach ze świata esportu.

Mecze południowo-koreańskiej Overwatch League przełożone z powodu koronawirusa

Nie tylko targi i konferencje mają pecha w związku z epidemią koronawirusa. Problem ten dotyka także w coraz większym stopniu imprezy esportowe. Po tym jak Intel wycofał się z organizacji własnej strefy w Expo na IEM Katowice, epidemia dopadła Overwatch League.

ESL chce edukować kibiców “grających” nie fair. Koniec z podpowiadaniem zawodnikom

Czwartkowego wieczora Michał “CarmaC” Blicharz zrzucił na społeczność CS:GO istną bombę. ESL zabiera się się za zjawisko podpowiadania zawodnikom w trakcie turniejów LAN-owych, a pierwszą próbą zmian będą Katowice.

Games Clash Masters w tym roku w dwóch miastach Polski

Turniej Games Clash Masters, na którym gościliśmy w zeszłym roku, niespodziewanie się rozrasta! W 2020 na fanów CS-a w Polsce czekają nie jeden, a dwa turnieje spod znaku GCM.

Już wkrótce finały E-AMPów 2019/2020

Esport to nie tylko rozgrywki na najwyższym, światowym poziomie, jak IEM. To także mniejsze, lokalne turnieje, a jednym z przykładów są E-AMPy – Esportowe Akademickie Mistrzostwa Polski. Niedawno wystartowała walka w sezonie 2019/2020.

IEM Katowice 2020 – nowe szczegóły. Faza grupowa na kinowym ekranie, Global Esport Forum zagości w NOSPR

Na nieco ponad 3 tygodnie przed startem tegorocznego Intel Extreme Masters Katowice odbyła się konferencja prasowa na temat tego wydarzenia. W restauracji 27th floor, mieszczącej się w jednym z najwyższych budynków w Katowicach, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto, zebrani mogli poznać nowe szczegóły na temat nadchodzącego wydarzenia.

Kolejne imprezy odwołane przez koronawirus

Taipei Game Show było pierwszą z imprez gamingowych odwołanych z powodu panującej w Chinach epidemii koronawirusa. Kolejny organizatorzy odwołują wydarzenia esportowe w obawie o zdrowie i życie odwiedzających.

IEM Katowice 2020 – informacje organizacyjne – godziny spotkań i otwarcia wejść

Do najważniejszego wydarzenia dla polskich graczy zostały już zaledwie 4 tygodnie. W piątek, 28 lutego otworzą się bramy katowickiego Spodka oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego i rozpocznie się kolejna edycja IEM Katowice.

Już w lutym pierwszy w Świnoujściu turniej FIFA 20. Pula nagród – 1500 złotych

Zawsze cieszy nas gdy pojawiają się oddolne inicjatywy, promujące gry i fajną rywalizację. Pierwsze tego typu wydarzenie pojawi się już wkrótce w województwie zachodnio-pomorskim, a konkretniej w Świnoujściu.

Ostatnia pula biletów na IEM Katowice 2020 już za niecałe 24 godziny

Trzecia pula biletów na IEM Katowice 2020 pojawi się w sprzedaży już jutro o godzinie 14:00. Przypominamy co oferuje każdy z typów biletów.

Katowice przejmują schedę po WCS i stają się światową stolicą StarCrafta II

O tym, że Katowice są niezwykle ważne na esportowej mapie świata wiadomo nie od dziś. Co rok odbywające się finały kolejnych sezonów Intel Extreme Masters, fantastyczna publiczność, kibicująca każdemu bez względu na kraj pochodzenia, w końcu jeden z dwóch finałów ESL Pro Tour Masters Championship w CS:GO… Można tak wymieniać i wymieniać. A teraz stają się jeszcze ważniejsze.

Zmiany na IEM Katowice 2020! Koniec z wczesnym wejściem, bilet gwarancją dobrego miejsca

0

ESL Polska wprowadza rewolucję jeśli chodzi o system sprzedaży biletów na IEM Katowice 2020. Od tej edycji darmowe wejście do Spodka na turniej CS:GO będzie mocno ograniczone.

Już w czwartek Esport & Gaming Forum – największa w Polsce konferencja o esporcie

0

24 października w Warszawie kolejna edycja konferencji Esport & Gaming Forum, poświęconej sportom elektronicznym i rozrywce cyfrowej. W wydarzeniu udział weźmie ponad 30 prelegentów z całego świata.

Games Clash Masters – relacja z wyjątkowego turnieju

Prób stworzenia polskiego LAN-a CS:GO z prawdziwego zdarzenia było kilka. Niektórzy pamiętają zapewne NVIDIA GeFroce Cup, którego ostatnia edycja miała miejsce w 2017 roku. Potem większość takich inicjatyw zaczęła się przedstawiać jak polska scena CS-a – dość średnio.

Apex Legends Preseason Invitational: Polska gospodarzem turnieju o 500 tys. dolarów. Zgłosić może się każdy, ale jest haczyk…

Jest spora szansa, że przynajmniej w Polsce odżyje nieco pamięć o Apex Legends. Kraków będzie areną Apex Legends Preseason Invitational – zmagań 80 zespołów o pulę 500 tysięcy dolarów. Zagrać może każdy z Was, ale po spełnieniu pewnego warunku.

Heroes of Might and Magic III – już w ten weekend zobaczymy finalistów 2. sezonu Mistrzostw Polski

Pamiętacie czasy gdy w triumfy święciło Heroes of Might and Magic III i najpopularniejszy tryb zabawy w “gorące krzesło” ? Nadchodząca, druga edycja Mistrzostw Polski Heroes of Might and Magic III ma szansę przypomnieć wszystkim te jedyne w swoim rodzaju wrażenia.

Esport w Polsce coraz popularniejszy. Śledzi go ponad 3 mln osób

Esport to już bardzo lukratywny biznes. W 2019 roku wartość tego rynku sięgnie 1,1 mld dol. Tylko w 2018 roku na świecie odbyło się 737 dużych wydarzeń esportowych, a wpływy z biletów wygenerowały 55 mln dolarów. Rozgrywki dzięki platformom internetowym śledziły setki milionów widzów. W tym roku widownia może wzrosnąć do nawet 450 mln osób. Także w Polsce wirtualny sport szybko rośnie w siłę. W 2018 roku był wart ok. 50 mln zł, a rozgrywki ogląda ok. 3 mln entuzjastów. Takie wydarzenia jak Intel Extreme Masters w Katowicach w sieci śledzi nawet 230 mln osób na całym świecie.

Rozpoczęły się drugie mistrzostwa polski w Heroes of Might and Magic III

Popularność Heroes of Might and Magic III pozostaje niezmienna od lat.  W przyszłym miesiącu ta kultowa strategia turowa strategia będzie obchodzić swoje dwudzieste urodziny. A już dzisiaj fani tytułu staną naprzeciw siebie, aby po raz drugi walczyć o tytuł mistrza Polski.

Ł3 Gaming Convention dobiegł końca. Organizatorzy podsumowują wydarzenie

W dniach 23-24 marca na stadionie Legii w Warszawie odbyło się esportowe wydarzenie Ł3 Gaming Convention.

Esport głównym tematem kolejnego odcinka znanej kreskówki

Większość z Was powinna kojarzyć choćby z nazwy takie seriale animowane jak The Simpsons czy South Park. W obu seriach autorzy komentują bieżące sprawy prawdziwego świata. Tym bardziej dziwne, że dopiero po tak długim czasie w Simpsonach pojawi się odcinek dotyczący esportu.

GORĄCE RECENZJE