Esport

Esport mamy we krwi – z pasją relacjonujemy mecze, analizujemy wyniki i przeprowadzamy wywiady. Major czy studencki turniej, to właśnie tutaj znajdziesz najważniejsze informacje.

ORLEN Stay&Play: Z rajdu Dakar do esportu – wywiad z Maciejem Giemzą

Przy okazji akcji ORLEN Stay&Play, która promuje granie jako sposób na przetrwanie pandemii, wypytaliśmy Macieja Giemzę – jednego z zawodników ORLEN Team – o jego doświadczenie w grach, oraz samą akcję.

Simracing: kierowcy Formuły E bojkotują streaming za ukaranie cheatującego kolegi

Simracing to bardzo poważna rywalizacja. Dużo poważniejsza niż wydawało się kilku kierowcom Formuły E. Teraz wielu z nich ogłasza bojkot Twitcha.

Formuła E: profesjonalny kierowca oszukiwał w esportowym wyścigu

Przez pandemię uwaga fanów sportu zwraca się ku esportowi. Jednak pewien zawodowy kierowca Formuły E nie podszedł do tego tematu zbyt poważnie.

Olofmeister robi przerwę od aktywnej gry. Dekay sugeruje zaskakującego zmiennika

FaZe Clan ogłosił niedawno, że Olof “olofmeister” Kajbjer zrezygnował z aktywnej walki w ich barwach. Jako przyczynę przerwy podano zmęczenie grą.

Puki Style ulubionym sportowcem w plebiscycie TVP Sport

Niesamowita historia, jakiej bohaterem niedawno stał się Łukasz “Puki Style” Zygmunciak, znalazła swój ciąg dalszy. Tym razem w plebiscycie TVP Sport.

League of Legends – Riot Games organizuje 48-godzinny stream

Już 30 maja o godzinie 2:00 czasu polskiego rozpocznie się 48-godzinny stream z League of Legends, organizowany przez samo Riot Games. Twórcy niezwykle popularnej gry z gatunku MOBA chcą w ten sposób zebrać pieniądze na walkę z koronawirusem.

Honoris – powrót legend polskiego CS-a w nowym projekcie

Na specjalnej konferencji, zorganizowanej na profilu organizacji na Facebooku, przedstawiony został nowy, esportowy projekt na polskiej scenie. Honoris, za którymi stoją legendy polskiego CSa – NEO i TaZ.

Apex Legends: czołowi gracze oskarżeni o oszustwa, Respawn nie reaguje

Spore wzburzenie w środowisku Apex Legends wzbudziła informacja, że dwóch czołowych graczy przyłapano na nielegalnej współpracy w grach rankingowych. 

Puki Mania – niemal cały świat wspiera Polaka w esportowej Lidze Europy

To, co od wczorajszego wieczora dzieje się w Internecie, jest marzeniem każdego polskiego fana esportu. Najwięksi wspierają Polaka w walce o EU Masters.

Policja w Australii aresztowała osoby ustawiające mecze w CS:GO

Policja w Australii aresztowała pięciu graczy Counter-Strike: Global Offensive, którzy celowo przegrywali mecze i dzięki temu wygrywali zakłady bukmacherskie. To pierwsza tego typu sprawa w tym kraju.

Wygrali turniej Valorant i 10 tys. euro dzięki błędowi w grze

Przez kilka ostatnich dni trwał turniej European Brawl w grze Valorant, organizowany przez G2 Esport. Wygrała w nim reprezentacja krajów nordyckich. Jednak nie zrobili tego w do końca uczciwy sposób.

BLAST w Polsce! Wspólnie z FantasyExpo tworzą turniej dla młodych talentów

Patrząc na sukcesy międzynarodowych edycji turniejów BLAST, wielu fanów CS-a zastanawiało się, czy i kiedy turnieje te pojawią się w Polsce. Otóż – BLAST wchodzi do Polski, choć nie do końca w takim formacie, jaki znamy z zagranicznych aren.

CS:GO – powstaje film o seniorach biorących udział w turniejach esportowych

Silver Snipers to  profesjonalna drużyna graczy CS:GO, której średnia wieku zawodników wynosi ponad 70 lat. Ubisoft pracuje właśnie nad filmem, który przybliży widzom historię zespołu oraz członków drużyny.

Rusza polska, Esportowa Liga F1. Gaming Society wśród uczestników, a stawką – cel charytatywny

W obliczu globalnego zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, sportowe rozgrywki musiały się zatrzymać. Z coraz większym powodzeniem zastępuje je esport, co zauważyli już między innymi szefowie różnych serii wyścigowych. Swoją ligę organizują też przedstawiciele polskiego esportu, z różnych jego dziedzin.

Valorant – Riot Games planuje już esport i stawia warunki organizatorom turniejów

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że gra Valorant powstawała częściowo z myślą o aspekcie esportowym. To produkcja niemal stworzona po to, aby organizować wielkie, międzynarodowe turnieje i ligi, w czym Riot Games się specjalizuje. Jednak początkowo gra zostanie potraktowana bardziej jak CS:GO.

Aktualizacja CS:GO: Valve w końcu nerfi SG553, ale wzmacnia Deagle. Gracze znów oburzeni

Wygląda na to, że gwałtowny wybuch popularności VALORANT-a w końcu zmobilizował Valve do wprowadzenia długo wyczekiwanych zmian w CS:GO. Aczkolwiek można mieć pewne obawy czy zmiany nie poszły nieco za daleko.

#studentgrazdomu – esportowa akcja AZS Warszawa i ALOG w czasach kwarantanny

Akademicki Związek Sportowy Warszawa oraz ALOG organizują kolejną inicjatywę, która ma przekonać do pozostania w domu i grania gry. Tym razem akcja jest opatrzona hasłem #studentgrazdomu.

Facebook pracuje nad narzędziem do planowania turniejów esportowych

Dzisiaj Facebook zapowiedział Tournaments, nowe narzędzie, które pozwala użytkownikom tworzyć oraz brać udział i śledzić wirtualne zmagania.

Jubileuszowy, 25. QuakeCon odwołany z powodu koronawirusa

Kolejny symboliczny moment w historii wydarzeń związanych z grami oraz esportem. Po IEM Katowice 2020 rozegranym bez udziału publiczności oraz odwołanym E3, przyszła pora na QuakeCon.