Esport

Esport mamy we krwi – z pasją relacjonujemy mecze, analizujemy wyniki i przeprowadzamy wywiady. Major czy studencki turniej, to właśnie tutaj znajdziesz najważniejsze informacje.

HUNDEN z Heroic oraz kilku innych trenerów zbanowanych za oszustwo

Nicolai „HUNDEN” Petersen, trener Heroic, wczoraj świętował triumf w ESL One, dziś dostaje 12-miesięcznego bana. Za wykorzystanie exploita.

Post Malone współwłaścicielem Team Envy – drużyny kubena i MICHU

Post Malone, amerykański raper, to kolejna z gwiazd, która inwestuje w esport. Konkretnie w team, który zatrudnia kubena i MICHU.

ESL One Cologne – mecz grupy USA przełożony w ramach protestu BLM

Do niecodziennej sytuacji doszło przed meczem ESL One Cologne 2020. Ekipa Chaos odmówiła gry jako protest w akcji Black Lives Matter.

League of Legends: twórcy przygotowują kolejną postać?

League of Legends prawdopodobnie przygotowuje się na pojawienie kolejnej postaci – Seraphine. Powstały nawet jej konta społecznościowe.

x-kom AGO wraca do ESL Pro League!

Takiego meczu potrzebowali polscy kibice CS-a. Po bardzo dobrej grze w finale ESEA MDL x-kom AGO wywalczyli sobie powrót do ESL Pro League.

BLAST zrywa współpracę z kontrowersyjnym NEOM. Czy nie za późno?

Saudyjskie konsorcjum NEOM namieszało w świecie esportu. Dziś jedna z popularniejszych lig CS:GO, BLAST, ogłosiła zerwanie umowy z projektem.

Rogue z Polakami w składzie pewne występu na Worlds 2020

Zawsze fajnie informować o sukcesach polskich esportowców. Tym bardziej warto odnotować, że Rogue z Polakami w składzie zagra na Worlds 2020.

ESL One Cologne 2020 – nowy format, grupy i wielka szansa Polaków

Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach ESL One Cologne 2020 zmiany w turnieju. Jak w nowej strukturze odnajdą się dycha i snatchie?

kuben nowym trenerem Team Envy!

Po rozpadzie polskiego Virtus.pro prawie wszyscy członkowie znaleźli pracę. Prawie, bo najdłużej czekał Jakub “kuben” Gurczyński. Do dzisiaj.

pashaBiceps zatrudniony przez Team Liquid jako europejski ambasador

Legendarny polski zawodnik “Złotej Piątki”, Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, został oficjalnie zatrudniony przez amerykańską organizację Team Liquid.

HONORIS zaczyna walkę w play-offach Eden Arena: Malta Vibes 5

Już dzisiaj pierwszy poważniejszy sprawdzian dla polskiego CS-a. HONORIS w pierwszym meczu play-offów Eden Arena: Malta Vibes 5 zmierzy się z Tikitakan.

Po kontrowersjach Riot Games zrywa współpracę z Neom

Wczoraj Riot Games ogłosiło współpracę z pochodzącą z Arabii Saudyjskiej firmą Neom. Marka miała stać się główny partnerem letniego splitu europejskich rozgrywek League of Legends, czyli LEC. Sprawa wywołała ogromne kontrowersje i ostatecznie współpraca została zerwana.

Illuminar Gaming i paTiTek z ważnymi wygranymi – przełamanie polskiego esportu?

Stało się to, na co czekali fani polskiego esportu. Zarówno Illuminar Gaming jak i paTiTek w składzie G2 wygrali jedne z ważniejszych turniejów w swoich karierach.

Gracz CS:GO krytykowany za homofobiczną nazwę noża

Profesjonalny gracz CS:GO – JiaMing ‘DeStRoYeR’ Gu – musiał zmierzyć się z ogromną falą krytyki. W trakcie trwającego jeszcze turnieju Perfect World Asia League Summer 2020 używał on w grze noża z homofobiczną nazwą, co zostało zauważone przez społeczność graczy i komentatorów.

ReDeYe, legenda esportu, odchodzi z branży po oskarżeniach o mobbing

Ostatnie dni to rollercoaster emocji w esporcie. Jednak nie w rywalizacji, a wojnie kilku przedstawicieli branży – w tym legendy, Paula “ReDeYe” Chalonera.

Patitek pierwszym Polakiem w dywizji Valorant G2 Esports

Patryk “Patitek” Fabrowski został właśnie ogłoszony pierwszym zawodnikiem powstającej właśnie dywizji Valorant w G2 Esports. To 1. od dłuższego czasu Polak, którego zakontraktowała tak znana, zagraniczna organizacja.

Riot Games zapowiada esportową ligę Valorant

Riot Games oficjalnie zapowiedziało esportową ligę w grę Valorant. Ignition Series, bo tak się właśnie nazywa, rozpocznie się już w tym miesiącu i rozegra się w trzech regionach.

Wygrywał wszystko w Valorant. Prawdopodobnie oszukiwał

Ardiis, jest jednym z obiecujących zawodników na e-sportowej scenie Valorant. Niestety okazało się, że starający się o miano profesjonalisty gracz, został przyłapany na oszukiwaniu i ustawianiu meczów.

Dust2 z kilkoma rewolucyjnymi zmianami w nowej aktualizacji CS:GO

Valve funduje graczom kolejną aktualizację popularnych map CS:GO. Tym razem padło na większość map z puli turniejowej, ale największe zmiany dotknęły Dust2.

Riot Games oferuje psychologiczne wsparcie dla graczy

Riot Games ogłosiło partnerstwo z firmą Crisis Text Line, oferującą porady psychologiczne za pomocą wiadomości tekstowych. Takich też porad mogą się spodziewać gracze.