Według telewizji to Fortnite jest winny strzelaniny w Nowej Zelandii

Damian Jaroszewski

Według telewizji to Fortnite jest winny strzelaniny w Nowej Zelandii

Nie po raz pierwszy i pewnie nie po raz ostatni telewizja i tworzący ją ludzie pochwalili się swoją ignorancją i niewiedzą. Tym razem przynajmniej nie w Polsce, a w Argentynie, ale i tak można złapać się za głowę. Według stacji El Nueve winne strzelaninie w Nowej Zelandii są gry, a przede wszystkim Fortnite.

Przygotujcie popcorn i może jakieś chusteczki, bo nieźle się ubawicie. Wyobraźcie sobie, że w argentyńskiej telewizji El Nueve (kanał dziewiąty) prezenterzy stwierdzili, że to Fortnite może być odpowiedzialny za atak terrorystyczny w Nowej Zelandii. Na pasku pojawiło się wręcz stwierdzenie „Masakra w Nowej Zelandii. Zabójca inspirował się Fortnite?”. Po chwili napis zmienił się na: „To wina gry wideo?”.

Zobacz: Sprawa sądowa przeciwko twórcom Fortnite’a wycofana. Przynajmniej na razie

Advertisement

Do programu został zaproszony nawet gość, który miał zaprezentować grę. I teraz robi się najśmieszniej, bo dziennikarze odpalili tryb podzielonego ekranu, który nie jest dostępny w samej grze. Dodatkowo udawali, że to oni aktualnie grają, ale zapomnieli usunąć znak wodny z filmu YouTubera, od którego wzięli sobie materiał. Wyraźnie widać, że film został wcześniej nagrany i prezenterzy zgrywali głupich, udając prawdziwą rozgrywkę. Zresztą sami zobaczcie:

Zobacz: W Fortnite pojawi się możliwość wskrzeszania jak w Apex Legends?

Oprócz tego w trakcie programu stwierdzono też, że Fortnite może opanować dzieci umysłowo, fizycznie i emocjonalnie. Dobrze, że prezenterom to nie grozi, bo umysłu to im wyraźnie brakuje…

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły