Strona głównaGryAktualnościSprawa sądowa przeciwko twórcom Fortnite'a wycofana. Przynajmniej na razie

Sprawa sądowa przeciwko twórcom Fortnite’a wycofana. Przynajmniej na razie

Przeciwko Epic Games złożono kilka spraw w sądzie. Wszystkie dotyczyły praw do używania konkretnych ruchów tanecznych. Jednak póki co zostały one wycofane. Wnioskodawcy nie spełnili warunków formalnych, więc muszą uzupełnić braki.

Epic Games zostało pozwane przez kilka osób. Na liście niezadowolonych znajdują się między innymi: Alfonso Ribeiro, czyli aktor znany z serialu Fresh Prince of Bel-Air (Bajer z Bel-Air), raper 2 Milly czy też Backpack Kid, który twierdzi, że jest autorem tańca o nazwie Floss, co jest dość wątpliwe. Wszyscy są reprezentowani przez tą samą firmę prawniczą, która – najwyraźniej – nie jest do końca przygotowana do swojej pracy. Okazuje się, że wnioskodawcy nie wypełnili wymogów formalnych, więc póki co ich pozew został odrzucony.

W wymogach sądu znajduje się zapis, według którego – w przypadku sprawy dotyczącej praw autorskich – konieczne jest złożenie pisma do Copyright Office (Biuro Praw Autorskich). W skrócie chodzi o złożenie wniosku o zarejestrowanie własności intelektualnej. Co ważne, urząd nie musi się zgodzić na rejestrację. Wymagane jest samo złożenie pisma. Dlatego między innymi Alfonso Ribeiro, pomimo odrzucenia przez urząd jego prawa do Carlton Dance, nadal może walczyć w sądzie. Jednak póki co jest on jedynym, który spełnia ten wymóg, więc musi poczekać na resztę oburzonych.

Wszyscy są reprezentowani przez firmę Pierce Bainbridge Beck Price & Hect, która na razie wycofała wniosek. Prawdopodobnie, po uzupełnieniu dokumentacji, sprawa ponownie trafi do sądu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię