Red Dead Redemption 2 może przynieść 538 milionów dolarów zysku, ale większość trafi do założycieli firmy

SoSlowGamer

Red Dead Redemption 2 może przynieść 538 milionów dolarów zysku, ale większość trafi do założycieli firmy

Według analityków Red Dead Redemption 2 do końca tego roku sprzeda się na całym świecie w ponad 15 milionach kopii, co przełoży się na 538 milionów zysków do podziału wewnątrz Rockstar. Take-Two zeszłoroczne zyski w wysokości 383 milionów na rozłożyło podległe studia oraz ponad 2000 pracowników Rockstar.

Właściciel Rockstar powiedział w maju, że GTA V sprzedało się w 95 milionach kopii, a obecnie ta liczba przekroczyła już 100 milionów egzemplarzy. Szacuje się, że wersja online gry przyniosła w ubiegłym roku 6 miliardów dolarów przychodów.

Advertisement

Zobacz także: Techland pracuje nad nowym Call of Juarez?

Według Bloomberga większość z tych pieniędzy trafiła do Sama i Dana Houserów założycieli studia. W tym roku prawdopodobnie sytuacja się powtórzy. Obaj założyciele oraz kilku kluczowych menedżerów biorą połowę zysków.

Tak się zarabia w wielkim świecie 😉

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły