Chociaż wielu przewidywało, że Counter-Strike: Global Offensive powoli umiera, to rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Strzelanka Valve bije kolejne rekordy popularności.
Przez większość dzisiejszego dnia kibiców esportu elektryzowały doniesienia na temat ewentualnego odwołania finałów Intel Extreme Masters. Niestety, sprawdził się najgorszy możliwy scenariusz.
Czwartkowego wieczora Michał “CarmaC” Blicharz zrzucił na społeczność CS:GO istną bombę. ESL zabiera się się za zjawisko podpowiadania zawodnikom w trakcie turniejów LAN-owych, a pierwszą próbą zmian będą Katowice.
Wiemy już, że “Project A” – tajemnicza strzelanka Riot Games, mająca być konkurentem CS-a – bardzo podoba się znanym postaciom świata CS:GO. Teraz zapewne jeszcze bardziej spodoba się graczom, bo tytuł ma być podobno darmowy.
Turniej Games Clash Masters, na którym gościliśmy w zeszłym roku, niespodziewanie się rozrasta! W 2020 na fanów CS-a w Polsce czekają nie jeden, a dwa turnieje spod znaku GCM.
IEM Katowice 2020 nadciąga ogromnymi krokami, a ESL co trochę zdradza kolejne szczegóły na temat jednej ze swoich najbardziej prestiżowych imprez. Tym razem podano podział grup oraz pary pierwszych starć turnieju CS:GO.
Ile razy chcieliście wyjść z meczu CS-a tylko dlatego, że któryś z graczy zachowywał się toksycznie i (albo) darł się tak, że nie słyszeliście własnych myśli? Na szczęście Valve w końcu postanawia położyć kres takim zachowaniom.
Esport to nie tylko rozgrywki na najwyższym, światowym poziomie, jak IEM. To także mniejsze, lokalne turnieje, a jednym z przykładów są E-AMPy – Esportowe Akademickie Mistrzostwa Polski. Niedawno wystartowała walka w sezonie 2019/2020.
Na nieco ponad 3 tygodnie przed startem tegorocznego Intel Extreme Masters Katowice odbyła się konferencja prasowa na temat tego wydarzenia. W restauracji 27th floor, mieszczącej się w jednym z najwyższych budynków w Katowicach, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto,…
Gdy tylko publikujemy artykuł na temat CS:GO zaraz pojawia się komentarz, że ta gra już nie żyje albo jeszcze umiera. Taaak… Liczby jakoś tego nie pokazują, w styczniu w CS:GO grało średnio pół miliona graczy co jest nowym rekordem tytułu.