Profesjonalny gracz CS:GO – Elias ‘Jamppi’ Olkkonen – pozwał Valve z powodu bana, który firma na niego nałożyła za rzekome oszukiwanie w grze. Przez to nie udało mu się podpisać profesjonalnego kontraktu z organizacją OG.
Powstała kolejna ciekawa, esportowa inicjatywa związana z walką z koronawirusem. Nie tylko ma na celu przekonać graczy do pozostania w domach, ale przede wszystkim zebranie pieniędzy na opanowanie epidemicznej sytuacji.
Wprowadzona w wielu krajach kwarantanna oraz zamknięcie centrów rozrywki spowodowało, że jeszcze więcej siedzimy przed komputerami. Dzięki temu Steam zaliczył kolejny rekord skupiając na swojej platformie 22 miliony użytkowników.
Wygląda na to, że wprowadzona w wielu krajach kwarantanna i zalecenia pozostania w domu przysłużyło się platformie Steam. Valve zanotowało nowy rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników, który zbliżył się do 20 milionów.
Stało się! Może delikatna w tym zasługa panującej obecnie sytuacji na świecie, ale najważniejsze, że CS:GO pokonało w końcu ważny kamień milowy jeśli chodzi o liczbę jednocześnie grających w nią osób.
Shayene ‘shAy’ Victorio prawdopodobnie nie jest znana większości fanom CS:GO, ale jestem pewien, że wkrótce o niej usłyszą. Była już profesjonalna zawodniczka właśnie została skazana na 116 lat więzienia za oszustwo.
Już w najbliższy weekend, 7 i 8 marca w Esports Performance Center w Warszawie odbędą się dwa ciekawe wydarzenia esportowe – Rocketmania Grand Final oraz finał Akademickich Mistrzostw Polski w esporcie. Zobaczmy co przygotowali organizatorzy.
Operacja Shattered Web, którą fani CS:GO otrzymali 16 tygodni temu powoli dobiega końca. Przed graczami ostatnia okazja by nadrobić zaległości i rozegrać finałową misję.
Za każdym razem, kiedy kończy się IEM Katowice, wszyscy twierdzą, że ta konkretna edycja była najlepsza, wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Tak chociażby opisywałem IEM Katowice 2019, która o wielu kibiców pozostawiła trwały ślad w pamięci – przemową CarmaCa, łzami…