Strona głównaGryAktualności13-letnia Emilia popełniła samobójstwo. Zapowiedziała to w grze?

13-letnia Emilia popełniła samobójstwo. Zapowiedziała to w grze?

Do bardzo smutnej sytuacji doszło na Podkarpaciu. 13-letnia Emilia popełniła samobójstwo. Wygląda na to, że wcześniej zapowiedziała to w grze Minecraft.

W zeszłym tygodniu media w całej Polsce informowały o samobójstwie popełnionym przez 13-letnią Emilię z Podkarpacia. Dziewczynka powiesiła się na skakance w swoim własnym domu. Z informacji wynikało, że czuła się bardzo wyobcowana. Nie dogadywała się z koleżankami i kolegami ze szkoły. Za to sporo czasu spędzała w grze komputerowej.

Po ujawnieniu sprawy do reakcji Faktu zgłosili się znajomi dziewczynki z wirtualnego świata. Ich zdaniem 13-latka zapowiedziała swoją śmierć w Minecrafcie. Już po fakcie znaleźli na serwerze grób, na którym znajdowała się dokładna data śmierci Emilii. Obok niego znajdowała się wirtualna książka, w którym dziewczynka spisała listy pożegnalne w formie opowiadań. Wynikało z nich, że to właśnie gra była dla niej bardziej przyjaznym miejsce, gdzie czuła się bezpieczna.

Matka dziewczynki podkreśla, że nigdy nie sygnalizowała ona żadnych problemów. Nawet w wieczór przed samobójstwem miała zachowywać się całkowicie normalnie. Kobieta sedna problemów doszukuje się właśnie w grze. Rzecz w tym, że Minecraft jest praktycznie pozbawiony przemocy. Wręcz przeciwnie, to kolorowy świat, który raczej wzmaga wyobraźnię i pozwala na ogromną kreatywność. Zresztą psycholodzy podkreślają, że najczęściej (chociaż nie zawsze) gry same w sobie nie są problemem. Zazwyczaj są rodzajem ucieczki od innych problemów.

Pamiętajcie, że zawsze możecie zwrócić się o pomoc. W Polsce działa telefon zaufania dla młodzieży pod bezpłatnymi numerami 800 70 2222 lub 116 111. Pomocy można szukać także na stronie www.samobojstwo.pl.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię