Strona głównaWiadomościA może lepsza karta graficzna dla Twojego laptopa

A może lepsza karta graficzna dla Twojego laptopa

Na CES 2018 zostały zaprezentowane stacje dokujące dla kart graficznych przygotowane przez Asus, Gigabyte, Lenovo, PowerColor i ZOTAC. Były to zarówno małe urządzenia kompaktowe jak i wbudowane GPU, a także duże i bogate w funkcje obudowy, które można dostosować do własnego wyboru karty graficznej.

ASUS

Asus zaprezentował nową wersję swojej stacji dokującej eGPU serii XG. Przedstawiony model to XG Statnion Pro. Nowy model jest głównie estetycznym downgradem poprzedniego modelu XG Station 2, ma bardziej stonowany wygląd. Świetnym rozwiązaniem okazał się zewnętrzny zasilacz, dzięki czemu samo urządzenie jest o wiele mniejsze.

Gigabyte

Gigabyte przedstawił nową wersję swojego Thunderbolt-3 Aoru Gaming Box, ulepszając zmieniając kartę na GeForce GTX 1080, w poprzedniej wersji urządzenia znalazł się GTX 1070. Wygląd urządzenia praktycznie nie zmienił się w porównaniu do poprzedniej wersji. Skrzynka została wyposażona w zasilacz 450 W, trzy porty USB 3.0 i jeden czerwony port tylko do ładowania. Urządzenie jest wyposażone od razu w kartę graficzną.

Jednak Gigabyte GeForce GTX 1080 jest niestandardową karta z dużym wentylatorem o wielkości 120 mm oraz kilkoma dużymi radiatorami. Świadczy to o tym, że producent wziął sobie do serca kwestie odprowadzania ciepła z urządzenia. Sugerowana cena to 600 dolarów, firma zdradziła, że będzie również dostępna wersja z GTX 1080 TI.

Lenovo

Lenovo weszło w rynek eGPU z urządzeniem Thunderbolt 3 o wielkości routera z wbudowaną kartą graficzną GTX 1050 MXM. Producent twierdzi, że urządzenie może zapewnić odpowiednią wydajność w grach 1080p i obsługuje Windows Mixed Reality (WMR). Na wyposażeniu znajduje się również zasilacz o mocy 170 Wat. Ze swoimi wymiarami 13 x 25 x 2,3 cm jest to prawdopodobnie najmniejsze urządzenie eGPU dostępne na rynku.

PowerColor

PowerColor zaprezentował nowe urządzenie eGPU o nazwie Gaming Station, jest to estetycznie stonowana ewolucja pierwszej obudowy TB3 PowerColor Devil Box.

Nowa stacja Gaming Station jest wyposażona w USB 3.0 i zasilacz SFX o mocy 550 W 80 Plus Gold, który może dostarczyć do 375 W w skoku napięcia dla najbardziej wymagających kart graficznych serii GeForce i Quadro firmy Nvidia. Może zostać także wyposażone w układy graficzne AMD Radeon od serii R9 285 do RX 500. Niestety RX Vega nie znajduje się na liście kompatybilnych urządzeń. Propozycja producenta może okazać się jedną z najlepszych pozycji dla stacji dokujących o ile oczywiście cena będzie atrakcyjna. Ta na chwilę obecną nie jest ona znana.

ZOTAC

Można się było spodziewać, że ZOTAC zaprezentuje na CES 2018 swoje gotowe do produkcji obudowy Amp Box i Amp box Mini, ale firma również przywróciła swoją zaktualizowaną wersję oryginalnego doku eGPU. Środek urządzenia pomieści kartę graficzną o wielkości ponad 30 cm, a prąd zapewni zasilacz o mocy 550 W. ZOTAC potwierdził, że Big Amp Box przeznaczony jest dla kart Nvidia Quadro lub Titan.

Spory wybór. Pozostaje tylko pytanie czy tego typu urządzenia traktować bardziej jako ciekawostkę i czy faktycznie opłaca się doposażać laptopa czy ewentualnie dołożyć trochę pieniędzy i zbudować od podstaw porządnego blaszaka. A z czego złożyć nowy komputer Możecie przeczytać tutaj.

Źródło: tomshardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię