Strona głównaWiadomościAcademic League of Games - e-sport jednoczy polskich studentów

Academic League of Games – e-sport jednoczy polskich studentów

Serwis Gaming Society jest partnerem Academic League of Games – polskiej ligi e-sportowej stworzonej dla studentów. Jest to pierwsze tak duże przedsięwzięcie e-sportowe na szczeblu akademickim w Polsce, któremu zdecydowanie warto się przyglądać, a najlepiej też je wspierać.

Projekt ALoG ruszył w październiku 2016 roku – za inicjatywą stoją studenci Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Celem ALoG jest utworzenie profesjonalnych drużyn na polskich uczelniach i umożliwienie im rywalizacji w powstałych wcześniej ligach. Obecnie w projekcie uczestniczą już nie tylko studenci WSISiZ, ale też innych uczelni. Obok pieczy WSISiZ, nad inicjatywą czuwają dwie instytucje: Forum Uczelni Niepublicznych oraz organizacja Skuteczny Samorząd. Ich działalność ma na celu rozpowszechnienie idei oraz zachęcenie samorządów do organizowania drużyn i zgłaszania ich do Academic League of Games.

W pilotażowym sezonie ALoG, którego początek planowany jest na listopad tego roku, będą prowadzone rozgrywki w takich grach jak: 

  • Counter Strike: Global Offensive,
  • League of Legends,
  • Overwatch,
  • Hearthstone.

Niewykluczone, że lista ta zostanie w późniejszym terminie rozszerzona. Jak przystało na e-Sport, ALoG zachęcać chce do siebie nie tylko samą ideą, ale i cennymi nagrodami. Planowana na pierwszy sezon pula nagród to aż 40 tys. zł. Suma ta ma pozwolić na takie nagrody jak:

  • Dla tytułów drużynowych: 15000 złotych. Za pierwsze miejsce – 8000 zł, za drugie – 5000 zł, a za trzecie miejsce – 2000 zł.
  • Dla Hearthstone: 3500 złotych. Za pierwsze miejsce – 2000 zł, za drugie – 1000 zł, a za trzecie miejsce 500 zł.

Obecnie trwa akcja crowdfundingowa w serwisie PolakPotrafi.pl, w ramach której celem twórców ALoG jest zebranie 20 tys. zł na poczet nagród i rozwoju projektu. Najlepiej opowie o nim Damian Karolewski, pomysłodawca i szef przedsięwzięcia ALoG:

[you tube=IZm226Gwq_Y]

Jeżeli zainteresował Was Academic League of Games i chcielibyście dołożyć do niego swoją cegiełkę, wszystkie niezbędne informacje znajdziecie pod tym adresem.

 

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

LuiN
Współtwórca GamingSociety.pl, redaktor naczelny największego polskiego serwisu o telekomunikacji - TELEPOLIS.PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię