Strona głównaWiadomościRozrywkaAcer i FunFloor uczą przez zabawę

Acer i FunFloor uczą przez zabawę

Producent sprzętu komputerowego, firma Acer połączyła siły z FunFloor i stworzyli interaktywną mobilną podłogę. Dzięki niej wciągają dzieci do nauki przez zabawę.

Rozwiązania dla edukacji stanowią wyzwanie dla producentów sprzętu do szkół, przedszkoli oraz miejscach nauki dla najmłodszych. Wymagają połączenie mobilności, wytrzymałości, intuicyjnej obsługi, bezpieczeństwa użytkowania oraz muszą być dostępne pod względem kosztowym oraz łatwości montażu.

funfloor

Flagowym przykładem takiego urządzenia jest mobilna podłoga stworzona przez Acer i FunFloor – lubelską firmę specjalizującą się w tworzeniu interaktywnych podłóg. Mobilna, interaktywna podłoga wyświetla plansze i animacje, dzięki którym najmłodsi poznają litery, cyfry, proste działania matematyczne, świat roślin i zwierząt oraz poszerzają wiedzę o świecie. Codzienna nauka staje się atrakcyjna, bo dzieci mogą dosłownie wejść w prezentowane animacje.

Acer i FunFloor rozpoczęły pracę nad prototypowym rozwiązaniem, czyli projektem i produkcją mobilnej podłogi interaktywnej, w 2019 roku. Szczegółowe wymagania techniczne oraz proceduralne są objęte tajemnicą handlową,  jednak projektor Acer pozwolił wyświetlać obraz o wymiarach 270 x 200 cm z wysokości 185 cm, co pozwala na znacznie większą dostępność w niższych salach przedszkoli. Dla porównania, model podłogi interaktywnej montowany przy suficie wymaga odległości 315 cm od podłogi. Dodatkowym atutem za projektorem Acer w rozwiązaniu mobilnym była jego przystępna cena. W produkcji użyto projektora S1286H, ze względu na jasność 3500 lumenów w trybie standardowej projekcji, współczynnik kontrastu na poziomie 20000:1, projekcję od 40 cm do 3,5 m oraz wagę 3,1 kg. Te cechy, w połączeniu z kompaktowymi wymiarami, umożliwiły wykorzystanie produktu do rozwiązania finalnego.

funfloor

Kilka miesięcy intensywnej pracy inżynierów, projektantów, Product Managerów z Lublina, przy wsparciu merytorycznym specjalistów z Acer Polska, dały efekt w postaci pełnoprawnego, ruchomego projektora podłóg interaktywnych. Szczególnie ważne było zapewnienie stabilnego, bezpiecznego i profesjonalnego wyświetlania animacji i plansz, ponieważ rozwiązanie to z założenia jest dedykowane jednostkom edukacyjnym dla najmłodszych.

Z perspektywy działania urządzenia ważna była także intuicyjna, prosta obsługa oraz mnogość i zróżnicowanie projektowanych animacji. Wynikają one z konieczności oferowania rozwiązania, z którym sprawnie i bez stresu poradzą sobie nauczyciele niebędący wyspecjalizowani z zakresu technologii. Niski próg wejścia, zarówno pod kątem obsługi, jak i przestrzeni, w której ma być używana podłoga od FunFloor, skłoniły zespół projektowy do opracowania urządzenia dającego pełną funkcjonalność, w mobilnej konstrukcji.

Jak podkreśla Tomasz Gut z Acer:

Dzieci to najbardziej wymagający odbiorcy. Dostarczanie rozwiązań dla rynku edukacji i bycie częścią składową radości, jaką daje zabawa na interaktywnej podłodze FunFloor z naszym monitorem, jest ogromną wartością dodaną do naszej pracy i źródłem satysfakcji.

Piotr Nowak, Business Manager Monitors & Projectors w Acer Polska dodaje:

Rozwiązanie dostarczane przez FunFloor, z naszym projektorem, idealnie odpowiada na potrzeby jednostek edukacyjnych, w których mobilna podłoga interaktywna z Acer S1286H może ułatwić naukę poprzez zabawę

Rynek mobilnych podłóg interaktywnych dopiero rozwija się w Polsce, jednak możliwości są ogromne. Wg danych  GUS z 2021 roku, w 2020 roku w Polsce funkcjonowały 22 354 przedszkola, co pokazuje jak chłonny i rozwojowy jest ten rynek.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię