Strona głównaGryAktualnościActivision podpowie nam gry na podstawie oglądanych streamów

Activision podpowie nam gry na podstawie oglądanych streamów

Activision zarejestrowało patent, który pomoże graczom dobrać gry na podstawie oglądanych wcześniej streamów. Jednak to druga część patentu brzmi jak scenariusz filmu SF.

Problemy pod tytułem „nie wiem w co zagrać” mogą się wkrótce skończyć. Activision opracowało system, który pomoże dobrać nam gry na podstawie wcześniej oglądanych transmisji online. Według informacji przekazanych prze serwis eXputer głównym założeniem nowej technologii jest dostarczanie graczem spersonalizowanych sugestii dotyczących wyboru gier. To jednak nie wszystko. System ten miałby też dopasowywać a nawet tworzyć nowe gry w locie podczas transmisji wideo.

Patent o nawie: „Systemy i metody dynamicznego modyfikowania treści gier wideo wedle niegrowych doświadczeń zawartości przez użytkownika” zbiera dane tworząc wzorce zachowań odbiorców podczas wyboru streamów i na tej podstawie jest w stanie w czasie rzeczywistym zmienić zawartość danej gry. W ten sposób Activision chce jeszcze mocniej zaangażować zarówno gracza streamującego jak i jego widzów. System ten mógłby modyfikować rozgrywkę tak, aby stawała się jeszcze bardziej wciągająca.

https://x.com/IdleSloth84_/status/1727783099692437673?s=20

Przyznam szczerze, że opcja polecania gier nie brzmi jak coś nowatorskiego czy odkrywczego, ale możliwość modyfikacji gry w locie podczas streamu brzmi trochę jak jakieś SF. Bardzo chętnie zobaczyłbym jak to działa w praktyce.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię