Strona głównaGryAktualnościActivision spodziewało się wycieku nowego systemu do walki z oszustami w CoD

Activision spodziewało się wycieku nowego systemu do walki z oszustami w CoD

Activision nie jest zaskoczone tym, że do sieci wyciekły pliki nowego systemu do walki z cheaterami w Call of Duty. Deweloper sam rozsyłał wczesną wersję systemu Ricochet do graczy.

Niedawno ujawniono system do walki z cheaterami w Call of Duty Vanguard oraz Warzone o nazwie Ricochet. Aplikacja trafiła do sieci jeszcze przed oficjalną premierą. Co ciekawe Activision wcale nie jest tym zaskoczone chociaż taki obrót spraw znacznie ułatwia ominięcie nowych zabezpieczeń.

Zobacz: Dragon Age 4 ma pojawić się tylko na PS5, Xbox Series X/S i PC

Na oficjalnym Twitterze Call of Duty poinformowano, że Activision samo rozsyłało wczesne wersje zabezpieczenia wybranym osobom. Firma chciała przetestować oprogramowanie na grupie kontrolnej.

Firma spodziewała się, że pliki i tak trafią do Internetu. Dlatego w tej chwili przygotowuje poprawki po stronie serwera, które mają być gotowe na premierę aplikacji. W ten sposób potwierdziły się informacje przekazywane przez Vice, które dostało od informatorów zapewnienia, że deweloper sam przysłał pliki osobom trzecim. Według źródeł, nawet wejście w posiadanie plików nie da wielkiej przewagi oszustom. Wcześniej czy później ci zdolniejsi sami złamaliby zabezpieczenia, z kolei mniej zdolni nie poradzą sobie z tym nawet posiadając pliki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię