Strona głównaRecenzjeHardwareADATA SSD XPG SX6000 Pro – test dysku SSD dla graczy

ADATA SSD XPG SX6000 Pro – test dysku SSD dla graczy

Wstęp

Do naszej redakcji trafił na testy kolejny już dysk SSD w wersji M.2. Tym razem pod lupę biorę model ADATA XPG SX6000 Pro o pojemności 256 GB. Jak wypadnie na tle pojemniejszych i teoretycznie szybszych konkurentów o pojemności 500 GB i 1 TB? Czas to sprawdzić.

ADATA to tajwańska firma, która dobrze jest znana na polskim rynku. Od jakiegoś czasu w jej ofercie znajdują się urządzenia z serii XPG, czyli Xtreme Performance Gear. Są one kierowane do najbardziej wymagających użytkowników, w tym graczy komputerów. Do mnie na testy trafił jeden z dysków SSD M.2, a konkretnie model SX6000 Pro o pojemności 256 GB. Trochę żałuję, że nie miałem okazji sprawdzić bardziej pojemnej konstrukcji, ale nie ma co narzekać. Ceny sprawiają, że dzisiaj SSD M.2 jest tym, czy jeszcze jakiś czas temu były dyski SSD SATA. Z kolei SSD SATA powoli zaczynają wypierać tradycyjne twardziele HDD. Tym ciekawszy jestem, jak poradzi sobie testowany model.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko zależy do czego ktoś będzie wykorzystywał ten dysk. Zdecydowana większość konsumentów wykorzystuje komputer do oglądania YouTube i z pewnością nie zauważy różnicy w stosunku do najtańszych dysków SSD SATA ; )

    • Zauważy różnicę przy włączeniu komputera. Winda wstanie szybko nie będzie czasu pojśc po herbatkę do kuchni… 🙂
      (kupiłem 512GB będę miał za kilka dni)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię