Strona głównaEsportAGO Esports pną się do góry w rankingu HLTV. Pierwsza dziesiątka coraz...

AGO Esports pną się do góry w rankingu HLTV. Pierwsza dziesiątka coraz bliżej

Niedawno zakończony turniej StarSeries i-League Season 5 musiał przynieść i przyniósł zmiany w rankingu HLTV. Zobaczmy na jakich pozycjach uplasowały się polskie zespoły i ich najwięksi rywale.

Najlepszą wiadomością z punktu widzenia polskich kibiców jest oczywiście kolejny awans AGO Esports. Drużyna ta podskoczyła o 3 miejsca, z 19. na 16. lokatę, jeszcze bardziej powiększając dystans od Virtus.pro, którzy niezmiennie trwają na 20. miejscu. Z pewnością wpływ na to miała bardzo dobra dyspozycja Jastrzębi podczas ukraińskiego turnieju. Jeśli chodzi o inne polskie zespoły, to Kinguin również może pochwalić się awansem, ale nadal brakuje im sporo do wspomnianej dwójki – aktualnie zajmują miejsce 43., czyli o 5 oczek wyżej niż tydzień temu. X-kom team zajmuje miejsce 56., czyli 8 pozycji wyżej niż poprzednio. Najsłabiej wypada PRIDE – w tym tygodniu są na miejscu 208., czyli o 8 miejsc niżej niż w ubiegłotygodniowym notowaniu.

Jeśli zaś chodzi o światową czołówkę to na podium bez zmian. Astralis, FaZe, Natus Vincere i mousesports dalej dzielnie bronią pierwszych 4 miejsc w rankingu. Jedyne zmiany w pierwszej dziesiątce to zamiana miejscami Liquid (awans o jedną lokatę) i fnatic (spadek) i North, które wskoczyło na miejsce 10. Powody do dumy mają też kibice NRG, które nie dość, że doskonale pokazało się w Kijowie, to jeszcze awansowało aż o 10 miejsc – na pozycję 11.

A Wy jak oceniacie to, co aktualnie dzieje się w rankingu HLTV?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię