Strona głównaEsportAGO Esports TOP1 Polski. Furlan i spółka lepsi od Virtus.pro

AGO Esports TOP1 Polski. Furlan i spółka lepsi od Virtus.pro

W derbach polski to AGO Esports okazali się lepszą drużyną od Virtus.pro. Tym samym doszło do symbolicznego przekazania pałeczki najlepszej drużyny CS:GO w Polsce.

Mecz już od tygodnia, gdy tylko poznaliśmy pary pierwszej rundy, budził ogromne emocje. Wszyscy od dawna zastanawiali się – która drużyna jest w tym momencie lepsza? AGO Esports czy Virtus.pro. Obie mierzyły się ze sobą kilkukrotnie, ale jeszcze nigdy w trakcie rozgrywek LAN-owych. Pierwsza taka okazja pojawiła się dopiero teraz, za sprawą StarSeries i-League Season 5 w Kijowie.

Pierwsza mapa – Train, to emocjonalna przejażdżka dla wszystkich fanów CS-a w Polsce. Wystarczy powiedzieć, że w pewnym momencie Virtus.pro prowadzili już 14:6 i chyba tylko ktoś szalony mógł sądzić, że neo i spółka nie zdobędą pierwszego punktu. A jednak w tym szaleństwie była metoda. Virtusi poczuli się chyba zbyt pewnie. Snax zaczął biegać po mapie z shotgunem, a AGO systematycznie odrabiali starty. Ostatecznie po 30 rundach było 15:15 i dogrywka. W tej lepsi okazali się furlan, GruBy, snatchie, TOAO i phr, którzy wygrali 19:17. Szczególnie dobrze zaprezentował się snajper AGO, który tylko z AWP zdobył 35 fragów. W sumie na jego konto wpadło 39 zabójstw w 36 rundach.

Druga mapa – Inferno, przyniosła nie mniejsze emocje. VP zaczęli ją po stronie atakującej. Od początku mieli ogromne problemy ze zdobywaniem bombsite’ów i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem AGO 10:5. W tym momencie tylko wygrana runda pistoletowa mogła uchronić Virtusów. Tę udało im się zdobyć. Jednak po chwili na tablicy wyników było już 13:8 dla AGO i snax z kolegami potrzebowali cudu. Ten nadchodził małymi kroczkami. Przy 13:12 jeszcze wszystko mogło się wydarzyć i kibice mieli prawo wierzyć w trzecią mapę. Po niezwykle zaciekłej i wyrównanej grze ostatecznie to AGO Esports okazali się lepsi i pokonali Virtus.pro 16:13 i 2:0 w całym meczu.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię