Strona głównaEsportAGO Esports wygrywa Play2Live Cryptomasters i zgarnia 50 tys. dolarów

AGO Esports wygrywa Play2Live Cryptomasters i zgarnia 50 tys. dolarów

W Mińsku na Białorusi AGO Esports zdobyło najważniejsze trofeum turnieju Play2Live Cryptomasters. Polacy w finale pokonali uczestników ostatniego Majora – Space Soldiers.

Mecz był bardzo wyrównany i do wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozegranie pełnych 3 map – Cobblestone (wybór Space Soldiers), Train (wybór Ago) oraz Inferno. Spotkanie miało nietypowy przebieg. Na mapie Space Soldiers to zawodnicy AGO Esports okazali się lepsi. Po pierwszej połowie prowadzili aż 11:4, wygrywając 9 z ostatnich 10 rund. Po zmianie stron nie zmarnowali przewagi i ostatecznie zwyciężyli 16:10. Polscy kibice mieli prawo wierzyć w tym momencie, że druga mapa będzie tylko formalnością.

Niestety, używają słownictwa tenisowego, tym razem to Space Soldiers przełamali AGO Esports i wygrali na Trainie. Pierwsza połowa była wyrównania i zakończyła się prowadzeniem Turków 9:6. Kolejna pistoletówka padła łupem AGO, dzięki czemu doprowadzili do remisu. To jednak nie wystarczyło. Space Soldiers nie oddali rywalom już żadnej rundy i wygrali pociągi wynikiem 16:9. Konieczne było rozegranie Inferno.

Zobacz także: Jastrząb nowym symbolem AGO Esports

Ostatnia mapa była nie tylko decydująca, ale też najbardziej wyrównana, chociaż początek kompletnie tego nie zapowiadał. Polacy rozpoczęli tę mapę rewelacyjnie, wygrywając pistolety i systematycznie budując swoją przewagę. Ataki na bombsite’y były bardzo skuteczne, dzięki czemu AGO prowadziło przed zmianą stron aż 14:1. Jednak w drugiej połowie obraz gry całkowicie się zmienił. To Xantares i spółka zaczęli dominować. Ostatecznie zdobyli aż 13 rund, ale to i tak było za mało. Polacy wygrali trzecią mapę 16:13, dzięki czemu zwyciężyli Play2Live Cryptomasters.

Na konto AGO Esports trafiło 50 tys. dolarów.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię