Strona głównaEsportAGO lepsze w boju o Chiny. Kinguin powoli traci status drugiej drużyny...

AGO lepsze w boju o Chiny. Kinguin powoli traci status drugiej drużyny w Polsce?

Dzisiejsze zamieszanie związane z kwalifikacjami do turnieju China Top 2017 zakończyło się pomyślnie dla AGO Gaming. TOAO i spółka pokonali w finale kwalifikacji Team Kinguin 2:0 (16:6, 16:11).

Finałowe spotkanie kwalifikacji do turnieju w Shenzhen rozgrywane było na mapach Cobblestone oraz Train. Początek 1. mapy zapowiadał dobrą grę ze strony Kinguin, jednak przy stanie 4:2 dla Pingwinów sytuacja zaczęła się powoli odwracać. Przy zamianie stron byliśmy już świadkami sporego prowadzenia po stronie AGO – 10:5. Druga połowa znowu zaczęła się lepiej dla Kinguin, bo od wygranej pistoletówki, ale była to jedyna runda zdobyta przez nich w tej części spotkania i zawodnicy AGO bez większych problemów zakończyli pierwsze starcie.

Train znowu zaczął się lepiej dla Kinguin, ale tym razem udało im się zbudować nieco większą przewagę. W pewnym momencie prowadzili oni już 6:2, mogła to być więc całkiem niezła zaliczka na dalszą część spotkania. AGO jednak niemalże rzutem na taśmę wyrównali stan spotkania, a nawet wyszli jeszcze przed przerwą na drobne, bo 1-punktowe prowadzenie. W drugiej połowie Kinguin nie zamierzali jednak poddać się tak łatwo jak na Cobblestone, udało im się nawet po raz kolejny zdobyć przewagę stosunkiem 11:10. Był to jednak wszystko, co mogli zrobić w tym spotkaniu, a ostatnie rundy tej mapy i meczu należały po raz kolejny do AGO.

Turniej China Top 2017 odbędzie się 18-22 listopada, a w puli nagród znajduje się około 115 tysięcy dolarów.