Strona głównaWiadomościAllegro zamyka możliwość handlu kontami z grami

Allegro zamyka możliwość handlu kontami z grami

Od dawna zmorą na Allegro był handel kontami z grami, dzięki któremu za śmieszne pieniądze można było kupić hity. Wreszcie koniec z tym.

Proceder handlu kontami wyglądał następująco – za jakąś niesamowicie niską kwotę, rzędu 20 złotych dostawaliśmy dostęp do konta (na przykład Xbox), do którego przypisana była “kupowana” gra. Oprócz oczywistego aspektu nielegalności i piractwa, Rozwiązanie takie niosło ze sobą ryzyko w postaci nałożenia bana na konsolę. Problem ten dotyczył nie tylko kont Xbox – choć tych było chyba najwięcej – ale też Steam, Epic Games, PSN i wielu innych platform.

allegro

Od dawna Allegro powtarzało, że planuje podjąć kroki by zwalczyć tego rodzaju transakcje. Dziś w końcu przedstawiono klientom podjęte kroki – a konkretnie, wpis w regulaminie, który jednoznacznie zakazuje handlu kontami:

Do listy towarów, których nie możesz sprzedawać na Allegro, dodamy:

wszystkie formy dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live oraz do muzycznych platform streamingowych – na przykład Spotify czy Tidal.

 

Zmiana ma wejść w życie od 4 stycznia 2021 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceAllegro
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię