Strona głównaGryAktualnościAmazon Games kończy prace nad Crucible

Amazon Games kończy prace nad Crucible

Burzliwa historia Crucible od Amazon Games oficjalnie dobiegła końca. Deweloper oficjalnie ogłosił zakończenie projektu. 

Pamiętacie jeszcze Crucible? Pod koniec maja światło dzienne ujrzał dziwny shooter, który elementy battle royale próbował łączyć z drużynową rozgrywką 4v4. Ograliśmy wtedy ten tytuł i chociaż nie zakochaliśmy się w nim od pierwszego wejrzenia, widzieliśmy jakiś potencjał. Najwyraźniej twórcom nie wystarczyło to jednak, żeby kontynuować prace nad grą.

Zobacz: Plotki sugerują nadejście bety Overwatcha 2

Na oficjalnej stronie gry pojawił się post zapowiadający ostatnią aktualizację. Zespół nie widział podobno żadnej drogi rozwoju dla swojej produkcji, więc podjęli tę najtrudniejszą decyzję. 9 listopada o 21:00 matchmaking zostanie wyłączony. Do tego czasu, przez następnych kilka tygodni, Relentless w grze i na oficjalnym Discordzie organizuje event dla społeczności.

Chociaż dla niektórych graczy może być to zaskoczenie, wiele czynników wskazywało na taki obrót spraw. Gra przyjęła się bardzo słabo, szybko zniknęła z radarów większości internetowych twórców, a społeczność malała z dnia na dzień. Na początku lipca Crucible wróciło z kolei do stanu zamkniętej bety, gdzie twórcy mieli zabrać się za naprawianie gry w oparciu o feedback. Ten etap niestety niedługo dobiegnie końca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię