Strona głównaWiadomościAMD powoli wycofuje się z CrossFire?

AMD powoli wycofuje się z CrossFire?

Konfiguracje z kilkoma kartami graficznymi nigdy nie były specjalnie popularne wśród graczy. Oczywiście najbardziej wymagający starali się wyciskać ze sprzętu wszystko, co tylko się dało, ale było to zaledwie garstka użytkowników. Właśnie dlatego AMD przestaje się chwalić technologią CrossFire.

Jeszcze za czasów premiery kart graficznych Radeon RX 480 AMD mocno chwaliło się możliwościami technologii CrossFire. Czerwoni wielokrotnie zaznaczali wtedy, że dwa Radeony RX 480 sprawują się lepiej niż pojedynczy GTX 1080. Ale od jakiegoś czasu AMD już nie podkreśla możliwości konfiguracji z kilkoma kartami graficznymi. To właśnie dlatego, że liczba potencjalnych odbiorców tego rozwiązania jest bardzo mała.

W żadnych materiałach na temat kart graficznych Radeon RX Vega AMD nie wspomina o CrossFire. To samo można powiedzieć o wszelkich konferencjach. Temat został poruszony dopiero w trakcie sekcji pytań od dziennikarzy. Nie oznacza to, że nowych modeli nie można ze sobą łączyć. Technologia CrossFire cały czas jest obsługiwana, ale nie jest ona dla Czerwonych kwestią priorytetową. Część pracowników odpowiedzialna za rozwiązanie ma zostać skierowana do pracy nad sterownikami dla konfiguracji z jedną kartą graficzną.

Co ciekawe, podobną strategię można zaobserwować w przypadku Nvidii. Zieloni oficjalnie przestali wspierać konfiguracje 3-Way SLI w GTX-ach z serii 1000. Co prawda mogą one działać, ale nie muszą. Oficjalnie wspierane są tylko warianty z dwiema kartami graficznymi.

Źródło: GamersNexus

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię