Strona głównaWiadomościAMD Vega 20 w litografii 7 nm - są pierwsze wyniki...

AMD Vega 20 w litografii 7 nm – są pierwsze wyniki testów

W bazie UL Benchmark (wcześniej Futuremark) pojawiły się wyniki karty graficznej z układem Vega 20, wykonanym w litografii 7 nm. Najwyraźniej jeden z pracowników zapomniał odznaczyć w 3DMark 11 opcję wysyłania rezultatów. Póki co kolejna generacja nie zachwyca.

Testy, co oczywiste, przeprowadzono na próbce inżynieryjnej urządzenia. Oznacza to, że finalny produkt może, chociaż nie musi prezentować się zupełnie inaczej. Poza tym 3D Mark 11, w którym karta została przetestowana, prawdopodobnie źle rozpoznał taktowanie procesora graficznego.  Warto o tym wszystkim pamiętać.

Karta wyposażona jest w 32 GB pamięci HBM2. Przez program 3D Mark 11 została ropoznana jako 66A0, co pokrywa się z informacją zawartą w sterownikach do systemu operacyjnego Linux. Test przeprowadzono na komputerze z procesorem AMD Ryzen 7 1700, a wyniki porównano do chłodzonej cieczą grafiki AMD Radeon Vega 64. Jak widać, różnice nie są zbyt duże.

Co prawda nowa Vega prezentuje się lepiej od poprzednika, ale poprawa jest niewielka. W kilku testach widać przyrost zaledwie 2-3 procent. Ale jak już wspominałem – póki co jest to próbka inżynieryjna, więc wyciąganie głębszych wniosków nie ma sensu. Finalny produkt może być wydajniejszy (ale nie musi). Najważniejsze jest to, że AMD już testuje nowe grafiki z GPU produkowanymi w litografii 7 nm.

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię