Strona głównaWiadomościAMD wypuściło nowe sterowniki Radeon Software Adrenalin 18.5.1 WHQL

AMD wypuściło nowe sterowniki Radeon Software Adrenalin 18.5.1 WHQL

To kolejne podejście Czerwonych w kierunku lepszej optymalizacji działania kart graficznych. Wzrost wydajności mamy zauważyć szczególnie w polskiej grze Ancestors Legacy.

Najnowsza paczka sterowników Radeon Software Adrenalin 18.5.1 WHQL nie zapowiada rewolucji dla kart graficznych AMD. Nie znaczy to jednak, że można przejść obojętnie obok proponowanej aktualizacji. Plik instalacyjny dostępny na stronie producenta został skompilowany specjalnie dla aktualnej wersji systemu Windows 10 z kwietniowymi poprawkami.

Niniejsza wersja uwzględnia szeroki zakres dedykowanych kart graficznych oraz stworzonych w oparciu o zintegrowane środowisko APU Ryzen Raven Bridge. Ponadto zawiera biblioteki wymagane do obsługi technologii Microsoft PlayReady 3.0 DRM dla kart z rodziny Polaris.

Ważniejszy jednak zdaje się wpływ nowych driverów na uruchamiane gry. W tym przypadku wzrost fps-ów zaobserwujemy w Ancestors Legacy. Korzystając z RX Vega 56 średniowieczny RTS będzie działać o 6% szybciej, zaś 13% wzrost wydajności zyskamy z kartą RX 580 8 GB.

Zanim podejmiecie się instalacji sterowników powinniście wiedzieć, że niektórzy z użytkowników zgłosili problemy z aktualizacją pakietu Adrenalin. Dlatego radzimy zabezpieczyć się kopią zapasową lub nowym punktem przywracania systemu.      

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię