Strona głównaWiadomościAmerykańskie firmy nie chcą chińskich kabli

Amerykańskie firmy nie chcą chińskich kabli

Lite-On Technology i Quanta Computer z powodu obaw o szpiegostwo przenoszą swoje fabryki kabli zasilających z Chin do Tajwanu. Jest to kolejny odcinek wojny handlowej pomiędzy Chinami i USA.

Obie firmy dostarczają kable zasilające innym firmom informatycznym takim jak IBM, DELL, HP, MSI a także Facebook. Według informacji przekazanych przez dziennik Nikkei Asian Review przeniesienie fabryk związane jest z prośbą amerykańskich klientów wystosowanych do Lite-On w obawie przed cyberprzestępcami z Chin.

Zobacz: HyperX DRIFTER – test gamingowego plecaka

Z kolei Quanta, jako powód przenoszenia fabryki podaje trzy czynniki, cyberbezpieczeństwo, cło i ryzyko geopolityczne. Ostatnio stosunki pomiędzy USA i Chinami uległy znacznemu pogorszeniu. Niedawno naukowcy pokazali sposoby zbierania danych dzięki wykorzystaniu odpowiednio przygotowanych kabli USB i Thunderbolt 3, które zostały wyposażone w odpowiednie chipy. To mogło wywołać pewne niepokoje wśród użytkowników i wciągnęli w to również kable zasilające. Technicznie nie ma przeszkód by przechwytywać dane z komputerów za pomocą kabli zasilających, chociaż wydaje się to mało prawdopodobne.

Zobacz: Jeden z routerów D-Link podatny na groźny atak. Podpowiadamy jak się obronić

W ciągu ostatnich miesięcy spory pomiędzy USA i Chinami zaogniają się, a wszystko to może być związane z rozwojem łączności 5G i koniecznością budowania infrastruktury, której największym dostawcą jest Huawei. To właśnie z tą firmą USA ma największe zatargi oskarżając ją o szpiegostwo, których jak na razie nie udało się udowodnić.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię