Strona głównaRecenzjeAkcesoriaAOC AGON AGK700 – mechanik z Cherry MX Red, w przystępnej cenie

AOC AGON AGK700 – mechanik z Cherry MX Red, w przystępnej cenie

Kto chociaż raz spróbował klawiatury mechanicznej tej nie ma już więcej ochoty przesiadać się na zwykłego membranowca. Niestety ceny mechaników mogą odstraszyć niektórych graczy. Na szczęście są takie modele jak AOC AGON AGK700, które łączą bardzo dobrą jakość z przystępną ceną.

Jakiś czas temu mieliście okazję przeczytać recenzję myszki gamingowej AOC AGON AGM600. Tym razem przyszedł czas na klawiaturę mechaniczną AOC AGON AGK700 z przełącznikami Cherry MX Red. Jest to model przewodowy pełnowymiarowy, za który zapłacimy nieco ponad 250 złotych, co jak na mechanika jest ceną atrakcyjną. Zanim jednak przyjrzymy się jej nieco bliżej sprawdźmy jej parametry techniczne.

AOC AGON AGK700 parametry techniczne:

 • Typ: Klawiatura mechaniczna, gamingowa;
 • Wielkość: Pełnowymiarowa;
 • Przełączniki: Cherry MX Red;
 • Trwałość przełączników: 50 mln wciśnięć;
 • Klawisze programowalne: TAK, wszystkie;
 • Makro: TAK, 5 klawiszy;
 • Anti-Ghosting: 100%;
 • Częstotliwość: 1000Hz, 1ms;
 • Rollover: Wszystkie klawisze (NKRO);
 • Podświetlenie: TAK, 16,8 mln kolorów;
 • Obudowa: Aluminium;
 • USB HUB: TAK, USB A 2.0;
 • Podpórka pod nadgarstki: TAK, magnetyczna, skórzana;
 • Profile: TAK, 5 wbudowanych;
 • Połączenie: Przewód 1,8 m w oplocie, 2 X USB 2.0;
 • Wymiary: 457 x 239 x 33 mm;
 • Masa: 1626 g;

Wygląd i jakość wykonania

Tak jak wcześniej wspominałem AGK700 to klawiatura pełnowymiarowa. Co więcej, została wyposażona w dodatkową kolumnę przycisków funkcyjnych, których działanie, podobnie zresztą jak większości pozostałych możemy ustawić w aplikacji G-Menu. Klawiatura zajmuje nieco więcej miejsca niż urządzenia typu full-size, jednak dzięki zwartej budowie nie wygląda jak kolos.

AGK700 ma otwartą obudowę tzw. float-design, dzięki czemu mamy swobodny dostęp do przestrzeni pomiędzy przełącznikami, co znacznie ułatwia czyszczenie. Góra obudowy wykonana została ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu nie widać na niej odcisków palców. Metal jest zaokrąglony i gładki, więc nie ma mowy o skaleczeniu się. Reszta obudowy wykonana jest z dobrej jakości plastiku. Całość jest ze sobą dobrze spasowana, a cała konstrukcja zachowuje sztywność i nie trzeszczy ani nie wygina się podczas użytkowania.

Ponad rzędem klawiszy funkcyjnych producent umieścił dodatkowe czerwone pokrętło, które dość mocno rzuca się w oczy. Standardowo odpowiada ono za regulację głośności multimediów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić jego przeznaczenie. W tym samym rzędzie znajdziemy jeszcze siedem dodatkowych przycisków.

Cała konstrukcja spoczywa na gumowy podkładkach, które zapewniają wysoką przyczepność urządzenia. Nie ma zatem mowy o przypadkowym przesuwaniu sprzętu podczas grania.

Miłym dodatkiem jest podkładka pod nadgarstki. Jest ona wypełniona gąbką oraz pokryta skórą. Do klawiatury mocujemy ją przy pomocy dość silnych magnesów zabezpieczających akcesorium przed przypadkowym odpięciem.

Klawiaturę łączymy z komputerem przy pomocy grubego przewodu w oplocie. Przewód zakończony jest dwiema wtyczkami USB. Druga wtyczka służy do podłączenia wbudowanego w klawiaturę portu, który możemy wykorzystać do podłączenia pamięci lub słuchawek.

AOC AGON AGK700 dostępna jest w standardowym układzie klawiszy US INT (długi Shift, krótki Enter, długi Backspace). Czcionka na klawiszach jest duża i czytelna wyglądem przypominająca nieco styl future. Wysokość „kapsów” jest standardowa jak na klawiaturę wysoko-profilową i bez problemów można zastosować zamienniki.

Przyciski wykonane są z tworzywa ABS i w dotyku sprawiają wrażenie jakby były pokryte gumą. Oznaczenia zostały wykonane laserowo, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zetrą się po dłuższym czasie użytkowania. W zestawie otrzymujemy także cztery czerwone klawisze WSAD oraz zawleczkę do łatwego wyjmowania klawiszy.

Przełączniki

AOC AGON AGK700 wyposażona jest w niemieckie przełączniki Cherry MX RED. Według producenta ich żywotność to 50 milionów wciśnięć i ja mu wierzę na słowo. Przełączniki te wydają dość charakterystyczny dźwięk, jednak nie jest on zbyt głośny zatem nie będzie blokował Wam możliwości pisania czy grania podczas gdy inni domownicy śpią. Wszystkie klawisze działają równo i a do ich aktywacji wymagana jest taka sama siła, czyli ok 45g. MX RED uznawane są za przełączniki miękkie, przez co mogą również sprawiać wrażenie kiwania się przycisków. Ich głównym przeznaczeniem jest gaming.

Przy dodatkowych klawiszach funkcyjnych producent zastosował membrany. Wciśnięcie jest bardzo płytkie oraz zdecydowanie mniej sprężyste niż w przypadku reszty klawiszy.

Przy dłuższych klawiszach, takich jak Shift, spacja zastosowano stabilizatory Cherry. Stabilizatory działają dobrze i prawidłowo przenoszą nacisk na klawisz, niezależnie od miejsca wciśnięcia.

Podświetlenie

W AGK700 zastosowano pełne podświetlanie RGB. Do wyboru mamy 12 różnych trybów świetlnych. Animacja przejść jest płynna. Część z opcji podświetlenia możemy ustawić bezpośrednio za pomocą klawiatury, jednak dopiero po zainstalowaniu aplikacji G-Menu dostajemy dostęp do pełni możliwości urządzenia.

Podstawowe kolory są nasycone i żywe, jedynie przyczepić można się do białego, który wydaje się być lekko różowy. Klawisze są dobrze podświetlone i czytelne. Oprócz statycznego koloru do wyboru mamy również zmienną kolorystykę oraz kilka trybów animacji.

Przyciski funkcyjne podświetlają się w sytuacji, gdy zostanie przypisana im jakaś funkcja. Natomiast kolor przycisku zmiany profilu zależny jest od tego, który profil włączymy.

Oprogramowanie

Klawiatura AOC AGON AGK700 kompatybilna jest z oprogramowaniem G-Menu. Aplikacja pozwala nam na zarządzenie profilami, zmianę ustawień przycisków, kolorów i efektów podświetlenia lub synchronizację efektów świetlnych, jeżeli mamy podłączonych kilka urządzeń AOC.

Aplikacja ma jednak mały błąd wizualny w panelu ustawienia funkcji klawiszy G1-G5. W aplikacji mamy 6 pozycji, a fizycznie jest ich 5. Na początku wywołało to u mnie małe zdziwienie, ale dzięki temu, że przyciski zaprogramowanie podświetlają się, to nie było problemu z rozpoznaniem właśnie zaprogramowanego przycisku. Zamienione zostały również funkcje 6-Key i N-KRO, które podpisane są odwrotnie.

Aplikacja pozwala także na nagrywanie makr wyłapujących zarówno wciśnięcie przycisków jak i kliknięcia myszką. Makra możemy przypisać do dowolnego przycisku poza multimedialnymi i funkcyjnymi.

Podsumowanie i ocena

AOC AGK700 zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, jeżeli planujecie zakup klawiatury mechanicznej, a jednocześnie nie macie na ten cel nieograniczonych środków. Obecnie za model ten zapłacicie od 256 złotych. W tej cenie dostajemy całkiem porządny sprzęt o wysokiej jakości, zarówno wykonania jak i użytych materiałów.

Na plus zasługują dodatkowe przyciski funkcyjne, które przypadną do gustu graczom MMO oraz aplikacja G-Menu, która pozwala wycisnąć trochę więcej możliwości z klawiatury. Co prawda w obecnej wersji ma ona kilka drobnych błędów wizualnych, ale możemy spodziewać się, że w kolejnych aktualizacjach zostaną one wyeliminowane.

W zestawie z klawiaturą dostajemy także podpórkę pod nadgarstki, z której możecie, ale nie musicie korzystać. Podobnie jak z zestawu czerwonych capów WSAD.

Pełne podświetlenie oraz różne efekty pozwolą na spersonalizowanie urządzenia i dopasowanie jego wyglądu do wnętrza pomieszczenia.

Jest to zdecydowanie dobry wybór, zwłaszcza gdy rozpoczynacie swoją przygodę z klawiaturami mechanicznymi.

Ocena 7/10

Zalety

 • Stosunek ceny do jakości;
 • Klawiatura mechaniczna;
 • Cena;
 • Pełne podświetlenie;
 • Dodatkowe przyciski;
 • Podpórka pod nadgarstki;
 • Hub USB;
 • Oprogramowanie G-Menu;
 • Ciekawy design.

Wady

 • Drobne błędy w aplikacji;
 • Sztywny przewód.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię