Strona głównaWiadomościAORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Gaming. Czy karty mogą być jeszcze...

AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Gaming. Czy karty mogą być jeszcze większe?

Gigabyte pochwalił się, że ma dużego GTX-a 1080 Ti. Zdjęcia nie kłamią, jest ogromny.

1080 Ti w wersji Xtreme Gaming to urządzonko, któremu nic nie będzie straszne. Nawet temperatura wydzielana w trakcie maksymalnego obciążenia ograniczy się do niskich progów. Nikt tego jeszcze nie potwierdził, ale wystarczy spojrzeć na monstrualny układ chłodzenia. 3 wentylatory Windforce Stack o łącznej długości 30 cm, i wysoka konstrukcja radiatora będą swoje ważyć, dlatego dodatkowo laminat PCB zostanie wzmocniony backplatem.

Pod imponującym systemem chłodzenia znajdziemy praktycznie to samo, co w innych podstawowych modelach GTX 1080 Ti. Mamy tutaj chip Pascal GP102, który podzieli swoje obowiązki z 11 GB pamięcią VRAM o modułach GDDR5X. Za prędkość przetwarzania obrazu odpowie 3584 jednostek strumieniowych i 224 jednostki teksturujące. Ponadto będzie mieć bardzo szeroką szynę 352-bitową, zapewniającą szybkie transfery danych między pamięcią a GPU. Wzorując się na tabelkach podanych przez Nvidię, GTX 1080 Ti jest w stanie osiągnąć przepustowość na poziomie 484 GB/s.

Opis karty możemy uzupełnić o podświetlenie LED i osprzęt. Karta ma aż tyle gniazd, że Gigabyte musiał umieścić je po dwóch stronach panelu. Mamy tutaj DisplayPort w wersji 1,4 HDR, DVI-D wyłącznie do obsługi obrazu cyfrowego, 2x HDMI 2.0b, które można wykorzystać do podłączenia urządzeń pracujących w rozdzielczości 4K, jak również wykorzystać do zabaw w świecie VR.

Jedno jest niemal pewne. Gigabyte jak zwykle będzie chciał wypuścić kartę nieznacznie różniąca się taktowaniem, ale jak bardzo podwyższy zegary w modelu Xtreme Gaming to natenczas pozostanie sprawą otwartą. Producentowi podobno marzy się, aby ich potworek trafił do klientów już w kwietniu. Wtem sprawdzimy czy lepszą inwestycją nie będzie zakup referencyjnego GPU.

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię