Strona głównaWiadomościAorus Waterforce Xtreme Edition – potężny GTX 1080 Ti z systemem chłodzenia...

Aorus Waterforce Xtreme Edition – potężny GTX 1080 Ti z systemem chłodzenia cieczą

Aourus, gamingowa marka Gigabyte’a, ma w swojej ofercie prawdziwego potwora. Portfolio firmy powiększyło się właśnie o kartę graficzną Waterforce Xtreme Edition. To nic innego, jak GTX 1080 Ti z wydajnym systemem chłodzenia cieczą.

Aorus Waterforce Xtreme Edition to karta graficzna stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Jej specyfikacja jest standardowa, bo inna być nie może. Model ten ma 11 GB pamięci GDDR5X o taktowaniu efektywnym 11008 MHz, 3584 jednostki strumieniowe, 224 jednostki teksturujące oraz 88 rasteryzatorów. Urządzenie zasilane jest przez dwa 8-pinowe złącza PCIe.

Jednak najważniejszym elementem urządzenia jest chłodzenie cieczą. Jest to zestaw typu AIO, który składa się między innymi ze 120-milimetrowego wentylatora. Całość zajmuje dwa sloty w obudowie komputera, więc pod tym względem nie różni się od tradycyjnych modeli z chłodzeniem powietrznym. Aorus Waterforce Xtreme Edition wyposażona jest w trzy złącza HDMI, dwa DisplayPort oraz jedno DVI. Część portów HDMI znajduje się na krawędzi czołowej laminatu, co ułatwia podłączanie gogli VR.

Producent chwali się także podświetleniem LED RGB. Szkoda, że równie ochoczo nie podaje informacji na temat taktowania GPU. Patrząc na zastosowane chłodzenie można założyć, że karta będzie miała znacząco podniesione zegary. Jeśli nie, to i tak użytkownicy będą mogli dokonać overclockingu na własną rękę. Przecież szkoda byłoby marnować potencjał chłodzenia wodnego. Cena nie jest znana, ale na pewno za Aorus Waterforce Xtreme Edition zapłacimy grubo ponad 3000 zł.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię