Strona głównaWiadomościApacer PT920 Commando - magazyn danych w kształcie karabinu M16

Apacer PT920 Commando – magazyn danych w kształcie karabinu M16

Apacer zaprojektował dysk SSD o bardzo oryginalnych właściwościach. Nie ustępuje on w szybkości działania i wyglądzie karabinowi szturmowemu M16.

Szybki dysk SSD to podstawa sprawnego działania komputerków. Optymalne wartości odczytu i zapisu danych pozwalają przyspieszyć pracę pod systemem, jak i w trakcie zagrywania się w poważne tytuły. Dlatego powszechnym trendem stała się inwestycja w dyski SSD obsługujące najnowszy standard komunikacji NVMe 1.2. Jednym z ciekawszych modeli może okazać się nowy dysk Apacer PT920 Commando. 

Jest wyjątkowy pod wieloma względami, acz najbardziej wyróżnia go jednak specyficzny wygląd. Dysk został obudowany w metalową formę w kształcie fragmentu karabinu M16. Mianowicie chodzi o część z górnym chwytem. Można założyć, że ma pomagać w wyciągnięciu ze złącza płyty głównej i transporcie urządzenia. Wygląda bardzo intrygująco, ale nie dajcie się zwieść jego niecodziennemu wizerunkowi. Pod pokrywą skrywa się konkretny dysk SSD z dużymi ambicjami.

 

Wedle specyfikacji producenta dysk może pochwalić sie prędkością odczytu sekwencyjnego do 2500 MB/s i prędkością zapisu do 860 MB/s (model 240 GB) lub 1350 MB/s (model 480 GB). Ponadto podczas zapisu materiałów 4K jest w stanie wykonać 160000 IOPS (240 GB) lub 175000 IOPS (480 GB). Oba modele wykorzystują pamięć MLC i są kompatybilne ze złączem PCIe 3.0 x4.

Producent nie podał jeszcze ceny urządzeń, ani ich daty premiery. Informuje jednak, że PT920 Commando zostanie objęty 3-letnią gwarancją. 

Źródło: hexus.net eteknix.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię