Strona głównaWiadomościAsus ROG zapowiada nowy komputer do ostrego gierczenia - Strix GL 12...

Asus ROG zapowiada nowy komputer do ostrego gierczenia – Strix GL 12

Kompletny desktop w takim wydaniu może się spodobać wielu osobom przymierzającym się do zakupu nowego sprzętu. W jego specyfikacji nie brakuje topowych podzespołów, które sprawią, że gry zmiękną tuż po ich odpaleniu.

Nowa propozycja Asus ROG to unikalne połączenie muskularnego sprzętu do gier i awangardowej stylizacji. Od samego patrzenia na ciekawie skrojoną obudowę można dostać ataku gierczenia. Ten sprzęt niemal krzyczy w zero jedynkowym języku, żeby odpalić na nim najnowsze tytuły, nadto w maksymalnych nastawach.

A będzie to możliwe, dzięki mocnej konfiguracji. W najdroższym wariancie pod blachą zastaniemy GTX 1080 i sześciordzeniowy procesor 8. generacji Intel Core i7-8700K. Strix GL 12 udźwignie nawet do 64 GB pamięci DDR4, co oznacza, że żadna gra, czy program nie są mu straszne. W asyście dysku SSD i dwóch HDD będzie mógł zaproponować ogromną ilość wolnego miejsca i szybkość wymaganą do płynnej pracy w systemie oraz obciążających aplikacjach.

Zwrócić należy uwagę także na funkcjonalność i walory estetyczne prezentowanej „skrzyni”. Spoglądając na front obudowy pod czarną zaślepką znajdziemy wysuwaną szufladę dla dysku 2,5″ SSD, która umożliwia natychmiastową instalację urządzenia bez wyłączenia prądu.

Kolejną atrakcją może być system podświetlenia RGB zintegrowany z oprogramowaniem Aura Sync. Za pomocą kilku klików myszką można wyregulować ustawienie światła, jego tryb animacji, a nawet sparować podświetlenie z innymi akcesoriami, jak np. słuchawkami i klawiaturą.

[you tube=21kV-g9pCrw]

I jako ostatnie, choć równie ważne dla graczy z pewnością będzie możliwość zajrzenia do wnętrza obudowy bez konieczności odkręcenia bocznej ścianki. Tutaj za okno na podzespoły posłuży szklany panel, w którym odbijać się będzie luminujące logo ROG na chłodzeniu wodnym CPU.

Cena i data wstąpienia na rynek konsumencki są jeszcze wielką zagadką. Jakie macie wrażenia nt. ROG-atej maszynki?

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię