Strona głównaWiadomościAsus USB-AC53 Nano - najmniejszy adapter sieciowy Wi-Fi na świecie

Asus USB-AC53 Nano – najmniejszy adapter sieciowy Wi-Fi na świecie

Stare modele laptopów, a także i te nowsze, cierpią na niską jakość przepustowości danych odbieranych drogą bezprzewodową. Rozwiązaniem na brak obsługi szerokiego pasma transmisji na poziomie 5 GHz może być adapter Asus USB-AC53 Nano, który nie dość, że zajmuje tyle miejsca, co port USB, to na dodatek oferuje dwa pasma Wi-Fi.

Filigranowe rozmiary niech Was nie zmylą. Pod obudową mierzącą jedynie 20 x 14 mm zamontowano wydajną kartę sieciową. Dzięki modułowi Wi-Fi 802.11ac potrafi współpracować z sygnałem routera na dwóch pasmach przewodzenia danych.

Producent informuje, że w przypadku kanału 2,4 GHz osiągnie maksymalną prędkość 300 Mb/s, a na mocniejszym sygnale 5 GHz aż do 867 Mb/s. Jednak jest to praktycznie niemożliwe, by wywindować takie wyniki nawet przy wykorzystaniu dobrego źródła sygnału. Powodem tego jest interfejs adaptera, – USB 2.0 – który ograniczy gardło przetwarzania informacji.

Mimo małej wtopy producenta, ich oferta powinna zainteresować właścicieli laptopów, którym stuknęło już kilka lat. USB-AC53 Nano działa w zgodzie z technologią MU-MIMO, pozwalającą efektywnie wykorzystać prędkość strumienia łącza i w sposób symultaniczny odbierać sygnał kilku podłączonym do sieci urządzeniom.

Strumieniowanie materiałów wysokiej jakości, a w tym o rozdzielczości 4K, może stanowić wyzwanie dla wielu, wbudowanych referencyjnie w laptopach, kart sieciowych, a można przecież ten problem rozwiązać szybko i bezboleśnie dzięki własnie temu, niewielkiemu urządzeniu sygnowanym marką Asua. W Polskich sklepach jest już dostępny w cenie 149 zł.  

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię