Strona głównaWiadomościAtak hakerski na żywo, skradziono ponad milion dolarów

Atak hakerski na żywo, skradziono ponad milion dolarów

Dzisiaj, podczas transmisji na żywo Ian Balina stracił na oczach widzów ponad  milion dolarów.

Poszkodowany Ian Balina jest znanym inwestorem kryptowalutowym, który na swoim kanale na YouTube ma ponad 150 000 subskrybentów gdzie zajmuje się recenzowaniem ICOS. Podczas ataku hakerskiego, który miał miejsce podczas dzisiejszego streamingu, Ian stracił ponad milion dolarów.

Kiedy poszkodowany zorientował się co się stało udostępnił tweeta z adresami jego portfeli eth prosząc społeczności o pomoc. Tweety zostały potem skasowane przez Balina. Trzy okradzione portfele były warte łącznie 1 396 986,31 dolarów.

Balin ściągną na siebie uwagę hakerów ponieważ wielokrotnie publikował screeny ze swojego portfolio, na którym widać było, że posiada ponad 3 miliony dolarów w tokenach. Po kradzieży wielu internautów zaczęło zachowywać się w sposób podły podając swoje adresy portfeli i prosząc hakerów o odpalenie działki z tej kradzieży.

Zdarzenie możemy potraktować jako lekcję i ostrzeżenie. NIE przechowuj swoich kryptowalut w gorącym portfelu. Można docenić uczciwość Baliny, który pokazywał, że to co mówi i doradza swoim widzom przynosi wymierne efekty, jednak przyszło mu zapłacić za to wysoką stawkę. W takiej sytuacji lepiej zaopatrzyć się w twardy portfel, który jest bezpieczniejszy. Prawdopodobieństwo odzyskania pieniędzy przez Balina jest bardzo małe. To była dla niego bardzo droga lekcja na temat bezpieczeństwa.

Źródło: tweaktown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię