Strona głównaGryAktualnościAtak na serwery Capcom dostarczył wielu ciekawych informacji na temat gier

Atak na serwery Capcom dostarczył wielu ciekawych informacji na temat gier

Na początku tego miesiąca Capcom ogłosił, że 2 listopada ich serwery zostały zaatakowane przez hakerów. Teraz okazuje się, że hakerzy zdobyli wiele ciekawych informacji na temat gier dewelopera.

Capcom potwierdził, że przejecie serwerów było związane z ransomware. Hakerzy przejęli nazwiska, adresu e-mail i dane osobowe pracowników w biurach w Japonii, USA i Kanadzie. Łącznie wyciekło około 1 TB danych. Wśród nich znalazły się również poufne informacje marketignowe oraz umowy z dostawcami. Wyciek dostarczył również informacji na temat planów wydawniczych i niezapowiedzianych projektów Capcom.

Firma nie odniosła się jeszcze do informacji jakie wyciekły, ale wystarczy powiedzieć, że jest tam wiele rzeczy, których zwyczajnie nie można zignorować. Użytkownicy Resetera trafili na kilka ciekawych informacji.

Zobacz: Destiny 2 – debiut Trials of Osiris opóźniony

Resident Evil Village

Nadchodząca gra Resident Evil, która została zapowiedziana tylko na konsole nowej generacji i PC, rzeczywiście pojawi się również na PS4 i Xbox One. W ujawnionym dokumencie wyjaśniono, że Capcom ogłosi wersje dla obecnej generacji tuż przed premierą. Jeżeli chodzi o datę premiery, ta ma odbyć się pod koniec kwietnia 2021.

Zgodnie z oczekiwaniami Resident Evil Village otrzyma również wersję demonstracyjną przed premierą, a konsole Sony dostaną ją dwa tygodnie przez innymi platformami.

Monster Hunter Rise

Niedawno zapowiedziany RPG, nie będzie długo tytułem ekskluzywnym dla konsoli Nintendo Switch. Premiera ma odbyć się pod koniec marca a już w październiku gra ma trafić na PC. Przeciek ujawnia, że demo będzie dostępne w styczniu oraz w marcu, przed premierą.

Monster Hunter Stories 2

Druga z gier pozornie dostępna tylko na Switch – Monster Hunter Stories również pojawi się na PC. Premiera na obu platformach odbędzie się w czerwcu 2021. Gra obsługuje rozgrywkę offline dla jednego gracza oraz tryb współpracy online i PVP.

Project Guillotine, Project Reiwa i Project Shield

Wśród pozyskanych przez hakerów danych pojawiły się kryptonimy produkcyjne dla kilku projektów Capcomu. Pierwszy z nich Project Guillotine w lutym ma trafić na Nintendo Switch. Nie wiadomo niestety jaki jest to gatunek, ani o czym gra ma opowiadać.

Project Reiwa to kolejna tajemnicza gra, która ma pojawić się w maju. Według dokumentów jest to Project Shield to strzelanka dla wielu graczy. Gra ma trafić na półki w 2021 roku.

Oczywiście informacje te warto traktować z lekkim dystansem. Zakładając, że dokumenty były prawdziwe, może okazać się, że od dawana są już nieaktualne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceresetera
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię