Strona głównaEsportAż dwie osobne ligi w CS:GO w 4. sezonie Polskiej Ligi Esportowej

Aż dwie osobne ligi w CS:GO w 4. sezonie Polskiej Ligi Esportowej

Wkrótce rusza 4. sezon Polskiej Ligi Esportowej. Po raz kolejny będziemy oglądać najlepsze w Polsce drużyny Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Główną zmianą w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami są aż dwie dywizje CS:GO.

W tym roku w Polskiej Lidze Esportowej będą dwa osobne szczeble rozgrywek – Dywizja Profesjonalna (wyższa) oraz Dywizja Mistrzowska (niższa). W obu weźmie udział po 10 zespołów. Eliminacje do Dywizji Profesjonalnej ruszają 26 września. Drużyny, które chcą wziąć udział w Dywizji Mistrzowskiej zmagania rozpoczną już 11 września. Mecz będą komentować Piotr ‘izak’ Skowyrski, Paweł ‘saju’ Pawelczak, Olek ‘vuzzey’ Kłos i Radosław ‘Mad1’ Florkowski.

– W kwalifikacjach do każdego sezonu Polskiej Ligi Esportowej przystępuje wiele drużyn, a tylko garstka z nich przedostaje się do regularnej ligi. Chcemy, żeby nowi i młodzi zawodnicy mieli swoje rozgrywki, w których będą mogli się rozwijać i promować. To także dodatkowa przestrzeń dla partnerów – mówi Bartosz Wilczek, Head of Esports Fantasy Expo.

Ta zmiana nie zostaje wprowadzona w League of Legends. Tam nadal będzie tylko jedna liga z 8 najlepszymi drużynami w Polsce. Kwalifikacje rozpoczynają się 6 września. Mecze będą komentować Damian ‘Nervarien’ Ziaja, Łukasz ‘Leo’ Mirek i Norbert ‘Dis’ Gierczak.

Dodatkowo projektem towarzyszącym rozgrywkom CS:GO będzie Akademia Casterów. Jej celem jest wyłonienie i wyszkolenie utalentowanych analityków i komentatorów. Zapisy do wszystkich lig zostały dzisiaj (30 sierpnia) otwarte.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię