Strona głównaGryAktualnościBaldur’s Gate 3 – aktualizacja skasuje zapisy gry

Baldur’s Gate 3 – aktualizacja skasuje zapisy gry

Następna aktualizacja jaka trafi do Baldur’s Gate 3 będzie niekompatybilna z obecnymi zapisami gry we wczesnym dostępie. Larian Studios ma jednak na to rozwiązanie.

Według informacji przekazanych przez Larian Studios kolejna aktualizacja do Baldur’s Gate 3 spowoduje, że nie będziemy mogli korzystać z dotychczasowych zapisów gry. Nie można mieć oczywiście tego nikomu za złe. Gracze wiedzieli na co się zgadzają kupując grę w bardzo wczesnym dostępie.

Zobacz: Wersja testowa F1 2020 jest dostępna na PS4 i Xbox One

Aktualizacja wprowadzi pierwsze zmiany w fabule gry, w związku z tym wszystko co zrobili do tej pory gracze zniknie. Jeżeli nie chcecie jednak zaczynać od zera, to deweloper wprowadził dodatkową opcje, która zachowuje obecną wersję gry. Żeby ją zachować należy kliknąć PPM na grę w bibliotece Steam, wybrać Właściwości i Wersja beta a na końcu patch 2. Dzięki temu zachowamy możliwość gry obecnymi postaciami w całym pierwszym akcie.

Jeżeli obawiacie się aktualizacji, Larian zaleca wyłączenie ich automatycznego pobieranie. W tym celu na Steam klikamy PPM, Właściwości, Aktualizacje i wybieramy Aktualizuję tylko gdy ją uruchomię.

Jak podkreśla Larian:

Wiemy, że zmiana może być denerwująca, ale jest to część wczesnego dostępu. Wszystkie opinie, które zebraliśmy z twoich przygód i postów, trafią bezpośrednio do tych poprawek, wiec następnym razem, gdy zagrasz doświadczysz czegoś co pomogłeś stworzyć.

Baldur’s Gate 3 dostępne jest na Steam oraz Stadia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię