Advertisement
Strona głównaGryAktualnościBaldur's Gate 3 na półtoragodzinnym fragmencie rozgrywki

Baldur’s Gate 3 na półtoragodzinnym fragmencie rozgrywki

Larian Studios podzieliło się z graczami kolejnymi, obszernymi fragmentami gameplayu Baldur’s Gate 3. Ta prezentacja była jednak inna niż wszystkie.

Zaprezentowane dzisiaj fragmenty gry były nietypowe z kilku powodów. Przede wszystkim, za pokaz był odpowiedzialny Swen Vincke, założyciel studia. A po drugie, prezentacja była niezwykle interaktywna, bo widzowie mogli wpływać na przebieg rozgrywki i podejmowane decyzje. Te zaprowadziły bohatera aż do Podmroku.

Interaktywny gameplay Baldur’s Gate 3:

Na materiale można zobaczyć między innymi nowe lokacje oraz proces tworzenia postaci. Co ciekawe, widać tu było również zmiany, jakie pojawiły się w grze od czasu poprzedniej prezentacji. Zmodyfikowano na przykład walkę oraz system dialogów. Pokaz był też bardziej szczegółowy jeśli chodzi o detale grafiki – bo kamera w grze była zawieszona niżej.

Co do rozgrywki, ciekawym elementem Baldur’s Gate 3 może być kilka ścieżek wychodzenia z różnych sytuacji. W grze nie będzie momentów bez wyjścia. Jeśli podejmiemy próbę przejścia misji po cichu, ale po drodze coś pójdzie nie po naszej myśli, zawsze zostaną nam inne możliwości. Wszystko jednak oczywiście zależy od “testu”, zbliżonego do tego, jaki odbywamy w papierowych RPG, przez rzut kością.

Zobacz: Baldur’s Gate – kolejne informacje, data Early Access i nowy trailer

I na koniec ostatnia nowinka dotycząca Baldur’s Gate 3. W trakcie pokazu Vincke odwiedził na moment Podmrok, jednak decyzja o zawędrowaniu aż tam szybko skończyła się dla prowadzonej przez niego postaci tragicznie. 

Jak podobał Wam się tak duży fragment rozgrywki?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię