Strona głównaGryAktualnościBattlefield V na razie bez prywatnych serwerów

Battlefield V na razie bez prywatnych serwerów

W końcu po kilku miesiącach DICE udostępniło informacje na temat programu Rent a Server dla Battlefield V. Od czasu premiery gry szczegóły programu były dość niejasne, zawłaszcza to czy możemy spodziewać się jego powrotu w najbliższym czasie.

Możliwość udostępnienia własnego serwera było podstawową funkcją w grach serii Battlefield i miało zawsze kluczowe znaczenie w budowaniu społeczności gry. Możliwość uzyskania dostępu do serwerów uruchamianych przez innych graczy wydłuża życie tytułu po zakończeniu oficjalnego wsparcia. Dlatego nadal można łatwo znaleźć aktywne serwery Battlefield 4, 3 a nawet Bad Company 2.

Zobacz: Battlefield V: Do gry wchodzą mikrotransakcje

Jednak w Battlefield V, DICE nigdy nie udzieliło graczom zadowalającej odpowiedzi w tej kwestii. W tym tygodniu menedżer globalnej społeczności gry Dan Mitre postanowił udzielić jasnej, ale rozczarowującej odpowiedzi na temat RSP.

Nie widzieliście aktualizacji na temat RSP, ponieważ nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy dostarczymy rozwiązanie, czy nie. RSP musi spełniać określone standardy i wasze oczekiwania. Potrzebne są do tego dostarczone przez nas narzędzia, których stworzenie wymaga zasobów programistycznych. Musi również nadawać to sens rozwojowi ekonomicznemu – nie możemy wprowadzać funkcji, która kosztuje więcej niż jesteśmy w stanie na tym oszczędzić lub zarobić. Wiem, że to oświadczenie otworzy kolejną dyskusję, do czego zachęcam, ale tak właśnie wygląda rzeczywistość.

Innymi słowy, nie chcemy wpływać na zasoby programistyczne związane z najważniejszymi projektami, które pojawią się w przyszłości i kierować ich do pracy nad rozwojem RSP. Są tu również finansowe implikacje, które wykraczają poza moje uprawnienia.

Podsumowując, menedżer społeczności przyznał, że RSP nie jest niemożliwy do stworzenia, ale ostateczna decyzja w temacie jeszcze nie zapadła. W momencie gdy to nastąpi Mitre poinformuje graczy.

Nasze zespoły muszą dokładnie rozważyć możliwości i albo w pełni się zaangażować, albo wcale się za to nie brać.

Brak serwerów graczy w chwili obecnej nie jest wielkim problemem w Battlefield V, ale może to negatywnie wpłynąć na żywotność gry. Do momentu aż nie pojawią się prywatne serwery, będzie trzeba grać na oficjalnych i mieć nadzieję, że będą żyły jak najdłużej.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcevg247
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię