Strona głównaWiadomościBenQ Zowie XL2536 – monitor dla graczy z technologią DyAc

BenQ Zowie XL2536 – monitor dla graczy z technologią DyAc

BenQ zaprezentował nowy monitor dla wymagających graczy komputerowych. Model oznaczony jako Zowie XL2536 wyposażony jest między innymi w technologię DyAc (Dynamic Accuracy), która w teorii powinna poprawić celność użytkowników w grach FPS.

BenQ Zowie XL2536 to pod wieloma względami standardowy monitor dla graczy. Wyposażony jest w 25-calowy ekran, chociaż rzeczywiste pole widzenia to 24,5 cala. Oferuje do tego rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli, czas reakcji na poziomie 1 ms, ale między odcieniami szarości oraz odświeżanie 144 Hz, które zdaje się być dzisiaj wymogiem nawet wśród mniej wymagających graczy.

Czym zatem monitor chce się wyróżnić na tle konkurencji? Technologią DyAc (Dynamic Accuracy), która ma – zdaniem producenta – likwidować efekt rozmycia obrazu szybko poruszających się obiektów. W praktyce powinno się to przekładać na łatwiejsze celowanie. Producent wyposażył urządzenie również w rozwiązanie o nazwie Black eQualizer, które poprawia kontrast w zaciemnionych obszarach obrazu. Monitor pozwala także na włączenie stałego celownika, co może okazać się przydatne np. przy grzy snajperką w CS:GO.

Pozostałe parametry BenQ Zowie XL2536 to między innymi kontrast statyczny 1000:1, maksymalna jasność 320 cd/m2 oraz podświetlenie typu flicker-free. Jeśli chodzi o złącza, to sprzęt oferuje po jednym wejściu HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 i DL-DVI-D. Nie brakuje również dwóch portów USB 3.0, a także złączy mini-jack 3,5 mm do podłączenia np. słuchawek i mikrofonu. Cena monitora nie jest jeszcze znana.

A na jakim monitorze Wy gracie?

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię