Strona głównaWiadomościBlizzard udostępnia aktualizację do Warcraft III po 16 latach od premiery gry

Blizzard udostępnia aktualizację do Warcraft III po 16 latach od premiery gry

Na ekipie Blizzard można polegać jak na Zawiszy. Po prawie 16 latach od premiery, Warcraft 3 otrzymał łatkę w wersji 1.29 PTR, która wprowadza obsługę ekranów panoramicznych oraz umożliwia rozgrywkę sieciową do 24 graczy.

Pierwsze plotki na temat nowej aktualizacji pojawiły się jeszcze w zeszłym tygodniu, gdy kilku najlepszych graczy Warcraft III zostało zaproszonych przez Blizzard na specjalne wydarzenie. Pierwsza oficjalna prezentacja ma odbyć się w przyszłym tygodniu w dniach 27-28 lutego.

Oficjalna informacja w tej sprawie od Blizzard:

Po ponad 15 latach od premiery Warcraft III Region of Chaos otrzyma nową aktualizację. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne wydarzenie, na które zaprosiliśmy Twoich ulubionych graczy.

Gospodarzami spotkania inauguracyjnego będą Neo i Remo z Back2Warcraft. Dołącz do nas 27 i 28 lutego na Twitchu i weź udział w specjalnych wydarzeniach oraz turniejach Free-for-All, 4v4 i innych towarzyskich rozgrywkach. Znani zawodnicy Warcraft III z całego świata spotkają się na żywo w siedzibie Blizzard, aby zaprezentować swoje talenty w przyjacielskiej rywalizacji.

Uwielbiamy i nadal wspieramy naszą społeczność Warcraft III. Cieszymy się, że zawodowcy tacy jak Manuel “Grubby” Schenkhuizen, Park “Lyn” Joon oraz  Kim “ReMinD” Sung Sik przetestowali wprowadzone zmiany, wśród których należy wymienić dostosowanie równowagi postaci, wsparcie ekranów panoramicznych oraz wiele innych…

Interesujące jest to, że możliwość pobrania aktualizacja będą mieli tylko posiadacze ważnego klucza do obu gier a także informacja od Blizzard, że jest to ostatnia aktualizacja wspierająca Windows XP. A to może oznaczać, że czekają nas kolejne aktualizacje.

Informacja wydawcy na jej temat:

Dla użytkowników Windows Patch 1.29 dostępny TUTAJ

Zmiany i ulepszenia:

  • Obsługa ekranów panoramicznych.
  • Poprawiono wygląd interfejsu.
  • Poprawiono wygląd menu.
  • Wprowadzenie trybu rozgrywki dla 24 graczy.
  • Poprawienie kolorów drużyn.

Poprawione błędy:

  • Możliwość tworzenia klanów.

Znane problemy:

  • Brak możliwości zmiany rozdzielczości natywnej podczas gry na pełnym ekranie.
  • PTR obsługuje tylko angielską wersję klienta.
  • To będzie ostatnia wersja obsługująca Windows XP

Warcraft III: Reign of Chaos został wydany w 2002, dodatek The Frozen Throne w 2003 roku.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię