Strona głównaEsportBlizzard zbanował kolejnych graczy, którzy stanęli po stronie Hongkongu

Blizzard zbanował kolejnych graczy, którzy stanęli po stronie Hongkongu

Afer związana z Blizzardem i Hongkongiem nie chce ucichnąć. Gdy już wydawało się, że wszyscy powoli zapominają, deweloper zmuszony był zbanować kolejnych profesjonalistów ze sceny Hearthstone’a.

Nie wiem czy słowo zmuszony jest tutaj odpowiednie, ale na pewno kiedy powiedziało się A, to trzeba było powiedzieć też B. Tym razem sprawa dotyczy trzech zawodników Hearthstone’a z Ameryki. W trakcie uniwersyteckich meczów pokazali oni transparent, który nawoływał do wspierania Hongkongu i bojkotowania Blizzarda. Stało się to kilka dni po tym, jak zbanowany został Blitzchung (ostatecznie jego karę złagodzono).

Jednak przez tydzień nikt z Blizzarda nie zareagował na ten transparent. Podjęcie decyzji zajęło im zdecydowanie więcej czasu niż w przypadku wcześniejszego „wybryku”. Dlaczego? Z jednej strony można podejrzewać, że firma chciała, aby sprawa trochę ucichła. Zbanowanie w tym samym czasie kolejnych graczy prawdopodobnie byłoby strzałem w kolano. Z drugiej strony sprawa nie była aż tak głośna, ale skoro za podobny czyn bana dostała jeden gracz, to z czasem musieli dostać też kolejni. Blizzard musiał pokazać, że jest w swoich decyzjach konsekwentny.

Hearthstone ban

Trzej zawodnicy – GiantDwarf, TJammer i Xcelsior – zostali zbanowani na 6 miesięcy. Przez najbliższe pół roku nie mogą brać udziału w żadnych profesjonalnych turniejach Hearthstone’a. Co ciekawe, jeden z nich jednocześnie wyraził zadowolenie, że nie zostali potraktowani ulgowo i Blizzard jest sprawiedliwy wobec wszystkich graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię