Strona główna Wiadomości Blue kurczy swój najbardziej znany mikrofon. Oto Blue Yeti Nano

Blue kurczy swój najbardziej znany mikrofon. Oto Blue Yeti Nano

- Reklama -

Blue Yeti to mikrofon niemal kultowy. Wybierany jest przez wielu streamerów i YouTuberów, bo w miarę rozsądnej cenie oferuje dobrą jakość dźwięku. Jego wadą są spore rozmiary. Prawdopodobnie dlatego firma Blue stworzyła mniejszą wersję – Yeti Nano.

Blue obiecuje, że pomimo zmniejszenia rozmiarów mikrofonu udało się zachować identyczną jakość dźwięku. Co ciekawe, nowy model ma lepszy bitrate, który jest 24-bitowy, a nie tylko 16-bitowy jak w modelu Yeti. Z kolei próbkowanie pozostało na tym samym poziomie i wynosi 48 kHz. Kolejna zmiana to zastosowanie 2 kapsuł kondensorowych zamiast 3.

Poza tym to niemal identyczne konstrukcje. Blue Yeti Nano to mikrofon typu plug-and-play, podłączany do komputera przez złącze USB. Na obudowie znajduje się zarówno regulacja głośności, jak i przycisk do szybkiego wyłączania urządzenia. Nowy model, pomimo innych rozmiarów, jest kompatybilny z innymi akcesoriami Blue, w tym uchwytem Blue Radius III oraz ramieniem Blue Compass.

Razem z mikrofonem firma Blue zaprezentowała też nowe oprogramowanie Blue Sherpa. Dzięki niemu można zmieniać wiele ustawień urządzenia, np. regulować poziomy, przestawiać próbkowanie i wiele więcej. Program zadba też o najnowsze sterowniki do mikrofonu. Blue wyceniło model Yeti Nano na kwotę 99,99 dolarów. W sprzedaży dostępne są cztery wersje kolorystyczne – szara, czerwona, niebieska i złota.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKitguru
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE