Strona głównaWiadomościBlue kurczy swój najbardziej znany mikrofon. Oto Blue Yeti Nano

Blue kurczy swój najbardziej znany mikrofon. Oto Blue Yeti Nano

Blue Yeti to mikrofon niemal kultowy. Wybierany jest przez wielu streamerów i YouTuberów, bo w miarę rozsądnej cenie oferuje dobrą jakość dźwięku. Jego wadą są spore rozmiary. Prawdopodobnie dlatego firma Blue stworzyła mniejszą wersję – Yeti Nano.

Blue obiecuje, że pomimo zmniejszenia rozmiarów mikrofonu udało się zachować identyczną jakość dźwięku. Co ciekawe, nowy model ma lepszy bitrate, który jest 24-bitowy, a nie tylko 16-bitowy jak w modelu Yeti. Z kolei próbkowanie pozostało na tym samym poziomie i wynosi 48 kHz. Kolejna zmiana to zastosowanie 2 kapsuł kondensorowych zamiast 3.

Poza tym to niemal identyczne konstrukcje. Blue Yeti Nano to mikrofon typu plug-and-play, podłączany do komputera przez złącze USB. Na obudowie znajduje się zarówno regulacja głośności, jak i przycisk do szybkiego wyłączania urządzenia. Nowy model, pomimo innych rozmiarów, jest kompatybilny z innymi akcesoriami Blue, w tym uchwytem Blue Radius III oraz ramieniem Blue Compass.

Razem z mikrofonem firma Blue zaprezentowała też nowe oprogramowanie Blue Sherpa. Dzięki niemu można zmieniać wiele ustawień urządzenia, np. regulować poziomy, przestawiać próbkowanie i wiele więcej. Program zadba też o najnowsze sterowniki do mikrofonu. Blue wyceniło model Yeti Nano na kwotę 99,99 dolarów. W sprzedaży dostępne są cztery wersje kolorystyczne – szara, czerwona, niebieska i złota.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKitguru
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię