Strona głównaEsportByli gracze Immortals nie zagrają na Majorze. Co z wolnym miejscem?

Byli gracze Immortals nie zagrają na Majorze. Co z wolnym miejscem?

Byli gracze Immortals, którzy teraz reprezentują barwy 100 Thieves, nie zagrają na Majorze. Swoją decyzję ogłosili w dniu rozpoczęcia zawodów. Kto w tej sytuacji zajmie ich miejsce?

Drużyna 100 Thieves składa się z 3 byłych zawodników Immortals, którzy na poprzednim Majorze w Krakowie dotarli do finału. Dzięki temu drużyna zachowała status legendy, a tym samym miejsce w głównej fazie turnieju. Niestety, Brazylijczyków nie zobaczymy w Bostonie. Dzisiaj w nocy, za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze, 100 Thieves poinformowali, że nie zagrają na Majorze.

Okazuje się, że zawodnicy mieli „problemy imigracyjne”, co najprawdopodobniej oznacza kłopoty z uzyskaniem wizy. Organizacja do ostatnich chwili walczyła ramię w ramię z prawnikami zajmującymi się tą tematyką, ale nic nie udało się wskórać. Tym samym zwolniło się dodatkowe miejsce w finałowej fazie zawodów (tzw. Etap Nowych Legend).

Komu przypadnie to miejsce? Włodarze ELEAGUE podjęli decyzję, że w takim przypadku awans z Etapu Nowych Pretendentów (wcześniejsze kwalifikacje) wywalczy 9 zespołów, a nie 8. O ostatnie miejsce powalczą 3 drużyny, które uzyskają bilans 2:3 i normalnie odpadłyby z zawodów. O awansie zadecydują dodatkowe mecze między nimi.

Źródło: HLTV

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię