Strona głównaPoradnikiGryCall of Duty: Black Ops Cold War – jak zmaksymalizować event na...

Call of Duty: Black Ops Cold War – jak zmaksymalizować event na podwójne doświadczenie?

We wtorek rozpoczął się pierwszy, duży event z podwójnym doświadczeniem w Call of Duty: Black Ops Cold War. Z tej okazji mamy dla Was kilka wskazówek, które pozwolą Wam znacząco zwiększyć zdobywane przez resztę tygodnia doświadczenie.

Nowy event ruszył we wtorek, 24 listopada i potrwa aż do 30 listopada, do 19:00. Przez cały ten czas gracze będą zdobywać podwójne doświadczenie do konta oraz broni. Dotyczy to zarówno trybu Multiplayer, jak i Zombie.

Call of Duty: Black Ops Cold War

W dzisiejszym materiale skupiam się przede wszystkim na levelowaniu broni. Poziom konta w Black Ops Cold War nie ma większego znaczenia. Na osiągnięcie 50 levela w drugim prestiżu i zdobycie ekskluzywnego skina jest jeszcze sporo czasu. Poziomy konta wpadają dosyć szybko podczas regularnej gry. Niestety tego samego nie można powiedzieć o levelowaniu broni. Postanowiłem więc pomóc Wam w sprawnym i bezbolesnym odblokowaniu niezbędnych dodatków.

Fireteam: Dirty Bomb i Nuketown

Kiedy wybierzecie już broń, którą chcecie wymaksować podczas trwającego eventu, trzeba jeszcze zdecydować się na jeden z trybów. Już od samej premiery Call of Duty: Black Ops Cold War nie mieliśmy wątpliwości, że najlepszym źródłem doświadczenia jest Fireteam: Dirty Bomb. Z okazji rozpoczętego tygodnia z podwójnym XP prosty eksperyment przeprowadził XclusiveAce, demonstrując przewagę Dirty Bomb nad resztą trybów. Spragnionych szczegółowych informacji graczy odsyłam do poniższego materiału.

Jeżeli liczy się dla Was wyłącznie efektywność i czujecie się na tyle pewnie, żeby regularnie zgarniać w Fireteamie solidną liczbę eliminacji, zostańcie przy tym trybie. Całą resztę graczy z otwartymi ramionami przyjmie playlista Nuketown 24/7.

Podwójne doświadczenie rozpoczęło się razem z wejściem nowej, darmowej mapy. Treyarch zadbał również, żeby Nuketown dorobił się własnej playlisty, która nie wyrzuci graczy na żadną, inną lokację. Nuketown jest niewielką, bardzo dynamiczną mapą, gdzie walka nie ustaje nawet na chwilę. Nie ma mowy o długim szukaniu przeciwników albo przestojach w rozgrywce. Będziecie cały czas strzelać, często trafiać i co za tym idzie, eliminować wielu rywali, zdobywając mnóstwo punktów doświadczenia.

Strategia dla fanów Zombie

Stali czytelnicy portalu i miłośnicy Call of Duty zdążyli się już pewnie zorientować, że w najnowszej odsłonie większość czasu spędzam w trybie Zombie. Kiedy tylko ruszył nowy event, postanowiłem zajrzeć do swojego ulubionego trybu i zobaczyć, jak szybko uda mi się wylevelować bronie. Według eksperymentów XclusiveAce’a, w multiplayerze zarabia się dużo więcej doświadczenia niż w Zombie. Nie oznacza to jednak koniecznie, że wszyscy fani trybu PvE muszą spędzić teraz tydzień w multi.

Call of Duty Black Ops Cold War

Pierwszą grę zagrałem w dwuosobowym party. Z Coffin Dance Easter Egga dostałem fioletowego Stonera, którym nie grałem do tej pory prawie w ogóle. Najlepszą aktualnie strategią na levelowanie w Zombie jest standardowe ulepszanie broni drogą Pack-a-Punch, zebranie sześciu perków i eksfiltracja w 31 rundzie. Przez cały mecz zarobiłem ponad 150 tysięcy punktów doświadczenia, a mój Stoner z poziomu 2 wskoczył aż na 35.

Częściowo wynika to z tego, że pierwsze 30 leveli wbija się stosunkowo szybko i to pozostałe 25 jest największą bolączką. Jeżeli jesteście jednak doświadczonymi graczami i nie macie większych problemów ze sprawnym pokonaniem 30 rund w Zombie, levelowanie broni nie powinno być dla Was aż tak dużym problemem. Miejcie jednak na uwadze fakt, że z regularną, wysoką liczbą eliminacji w każdej grze multiplayera, zdobędziecie dużo więcej doświadczenia.

Aktualizacja: Zdobywanie punktów doświadczenia do broni w Zombie jest aktualnie zbugowane. Moje błyskawiczne levelowanie Stonera było efektem błędu, który Treyarch naprawiło w krótkim patchu. Sprawił on jednak również, że teraz bronie levelują się wolniej niż przed eventem z podwójnym doświadczeniem. Teraz faktycznie wszyscy fani Zombie powinni raczej przenieść się na multiplayer, przynajmniej do czasu naprawienia błędu.

XP Tokeny i bonus dla graczy z PlayStation

Tokeny zdominowały większość zeszłego roku i powróciły również teraz, w Black Ops Cold War. Podczas progresu w nadchodzących sezonach będziemy zapewne stopniowo dostawać nowe tokeny na podwójne doświadczenie do broni i konta. Niektórzy pewnie mają je już w swoim ekwipunku dzięki trwającym właśnie promocjom, chociażby ze specjalnymi puszkami Rockstara.

Warto mieć również na uwadze fakt, że z graczem z PlayStation w party dostaniecie dodatkowe 25% bonusu doświadczenia. Jeżeli planujecie grind ze znajomymi, warto znaleźc sobie do towarzystwa z PlayStation. Z cross-playem będzie to na szczęście dużo prostsze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię