Strona głównaGryAktualnościCall of Duty – chciał udowodnić, że nie jest oszustem i pokazał,...

Call of Duty – chciał udowodnić, że nie jest oszustem i pokazał, że jednak jest

Gamer Kenji chciał udowodnić widzom, że nie oszukuje podczas grania w Call of Duty Vanguard. Przypadkiem ujawnił, że korzysta z wallhacka.

Półprofesjonalny gracze Call of Duty: Vanguard – Kenji został przyłapany podczas streamu na używaniu wallhacka. Zgubiła go jego własna kamera. Według Dexero, gracz został przyłapany podczas turnieju 2 na , w którym zmierzył się z iLuhvly i Sasuke, którzy poddawali w wątpliwości jego uczciwość.

Zobacz: Fortnite dodaje permanenty tryb bez budowania

Próbując oczyścić swoje imię, Kenji użył kamery zewnętrznej, aby zaprezentować swoją rozgrywkę, ale przypadkowo potwierdził, że jest oszustem. Wallhack pozwala graczom zobaczyć pozycje wrogów przez ściany. Jak widać na materiale, ekran Kenjego pokazuje podświetlone pozycje innych graczy. Widocznie zapomniał wyłączyć opcji zanim włączył zewnętrzną kamerę pokazującą jego pokój i monitor.

Najśmieszniejsze jest jednak to, że nawet oszukując nie był w stanie wygrać z przeciwnikami. Po tej aferze został zablokowany na platformie turniejowej Checkmate Gaming. Chwilę później usunął swoje konto na Twitch.

Hakowanie stało się w ostatnim czasie wielkim problemem Call of Duty. Zwłaszcza w Warzone. Z kolei twórcy gry wprowadzili mechanizm dający graczom ochronę przed obrażeniami podczas walki z oszustami.

Na blogu gry funkcjonalność opisana jest tak:

Jedną z technik łagodzenia skutków, którą testowaliśmy, jest coś, co nazywamy Tarczą Obrażeń. Gdy serwer wykryje, że oszust manipuluje grą w czasie rzeczywistym, uniemożliwia oszustowi zadawanie krytycznych obrażeń innym graczom. To łagodzenie sprawia, że ​​oszust jest podatny na ataki prawdziwych graczy i pozwala #TeamRICOCHET zbierać informacje o systemie oszusta.

Problem z oszustami nie dotyczy tylko Battle Royale. Vanguard również odnotowało spory wzrost liczby oszustów. Activision ostrzega jednak, że jeżeli wykryje, że ktoś oszukuje to z automatu wyłapie bana we wszystkich grach Call of Duty również tych nadchodzących.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię