Strona głównaGryAktualnościCall of Duty Endowment w 2021 znalazło pracę dla 16 000 weteranów

Call of Duty Endowment w 2021 znalazło pracę dla 16 000 weteranów

Organizacja charytatywna Activision’s Call of Duty Endowment pomaga weteranom wojskowym w znalezieniu nowej pracy po zakończeniu służby. Zeszły rok został zamknięty z absolutnym rekordem.

W poście na blogu organizacja udostępniła niektóre statystyki z 2021 roku. Według tych danych w zeszłym roku pomogła znaleźć pracę dla 16 138 weteranów. Dla porównania w 2020 było to 15 446 miejsc pracy. Celem fundacji jest umieszczenie w nowych miejscach pracy łącznie 100 000 weteranów do 2024 roku.

Zobacz: Battlefield 2042 – gracze domagają się zwrotu pieniędzy

Co więcej, średnia pensa na znalezionych stanowiskach wynosiła 64 163 dolarów rocznie. Jest to najwyższa wartość w 12-letniej historii organizacji. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Każdy weteran ma znaczenie, a Fundacja z dumą wspiera tradycyjnie niedostatecznie reprezentowane populacji w ramach naszej pracy. W zeszłym roku 20% weteranów, których zatrudniliśmy w sensownym miejscu pracy, było czarnoskórych, w porównaniu do 12% populacji weteranów. Kobiety również odniosły sukces – 19% naszych stażów to kobiety, w porównaniu do 10% całej populacji weteranów.

Ponadto fundacja wypłaciła 8,6 miliona dolarów dotacji w 2021 r. kilkunastu innym grupom z USA i Wielkiej Brytanii, które pomagają znaleźć pracę dla weteranów wojskowych. Według Activision, fundacja może znaleźć dla weterana nowe miejsce pracy ponosząc koszty 547 dolarów, podczas gdy rząd USA wydaje na to średnio 4998 dolarów.

The Endowment jest również częściowo finansowany przez fanów, którzy kupują DLC do gier Activision. W 2021 r. Treyarch wydał pakiet DLC inspirowany byłym medykiem wojskowym Timem Hobbsem, a dochody zostały przeznaczone częściowo na fundację. Dzięki samym cyfrowym dodatkowym, fundacja dała pracę ponad 5500 weteranom wojskowym.. The Endowment otrzymało również pomoc od partnerów korporacyjnych w 2021 roku, w tym GameStop, Pilot Company, USAA i Humble Bundle w samych Stanach Zjednoczonych, a także Jingle Jam, Amazon i Papa John’s w Wielkiej Brytanii.

Na razie nie jest jasne jaki wpływ na Endowment może mieć proponowane przez Microsoft przejęcie Activision Blizzard.

Call of Duty - Endowment

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię