Strona głównaGryAktualnościCD Projekt z ceną akcji wyższą niż drugi największy w Polsce bank

CD Projekt z ceną akcji wyższą niż drugi największy w Polsce bank

Wygląda na to, że na sukcesie serialowego Wiedźminie od Netflixa korzystają praktycznie wszyscy. Sam serial jest jednym z najwyżej ocenianych w tym roku, książki Sapkowskiego znów są bestsellerami sprzedaży, na YT jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne covery “Toss a coin to a Witcher…”, a CD Projekt RED po raz kolejny szturmuje giełdę.

W momencie pisania tych słów za jedną akcję CD Projektu na warszawskiej giełdzie trzeba zapłacić niemal 278 złotych. W ten sposób polskiemu studiu udało się osiągnąć wynik lepszy niż notuje drugi największy bank w Polsce. Dla przypomnienia, jeszcze 10 lat temu, zanim zaczął się tak naprawdę szał na gry z Geraltem w roli głównej, jedna akcja CDP była warta zaledwie… 1,29 PLN.

Jednak tak rewelacyjny wynik to oczywiście zasługa nie tylko tego, że serialowy Wiedźmin jest na ustach wszystkich. Wpływ na to miały także niedawna premiera trzeciej części gry na Nintendo Switch oraz oczywiście nerwowe oczekiwanie i kolejne zapowiedzi tego, co zobaczymy w Cyberpunk 2077. Jesteśmy niezwykle ciekawi, czy kolejny tytuł spowoduje, że cena akcji jeszcze podskoczy, czy balonik oczekiwań pęknie i wycena spadnie w dół. A jak Wy sądzicie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię